Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 1 2019-06-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 1 2019-06-13

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 215.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Boberg - Jan Berggren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Ingemar Svensson - Sören Jansson
14 Ö= -420 10.0 56% 10 56.0%Kn107498743Kn874 8310E1062D108753
22 S+1 140 17.0 94% 27 75.0%Kn62K10641096E102 EKD1089382K853
Rond 2, som ÖV mot par 12, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
33NT N= -400 0.0 0% 27 50.0%73E65754EKn1096 EK1062Kn108410934
44 Ö-2 -200 1.0 6% 28 39.0%KKn842EKDKn4K103 1053432D1052E86
Rond 3, som ÖV mot par 11, Olan Hedström - Henry Häljeryd
51NT Ö+2 150 16.0 89% 44 49.0%K1093E985EKnDKn3 42Kn1072D632K62
63 S+1 -130 2.0 11% 46 42.7%Kn975EK78KD1062 D10Kn954954EKn87
Rond 4, som ÖV mot par 22, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
73 S= -140 15.0 83% 61 48.4%KKn1093EED810982 742KD109765D65
82 Ö+2 170 9.0 50% 70 48.6%DKn1098624KD5E3 EKn10732EKnDKn1094
Rond 5, som NS mot par 21, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
93 N-2 -100 4.0 22% 74 45.7%EDKn84763K8EKKn 107621082Kn421084
102 Ö-1 100 15.0 83% 89 49.4%83D2KD108109654 K109KKn108Kn93E72
Rond 6, som NS mot par 20, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
114 S= 420 15.0 83% 104 52.5%95543EKD62KKn7 ED43284E109652
123 Ö+1 -170 7.0 39% 111 51.3%Kn104D838742E53 9EKn752K105Kn642
Rond 7, Frirond
13  - 9.4 52% 120.4 51.4%D9864Kn98651053 10ED6EKKn73EDKn9
14  - 9.4 52% 129.8 51.4%932765D1099653 8E983EKKn5EKn107
Rond 8, som NS mot par 18, Margareta Sandberg - Per Sandberg
151 S-1 -100 8.0 44% 137.8 50.9%D642Kn98K64263 EK8K7532Kn108E4
161 S+1 110 16.0 89% 153.8 53.3%732Kn4ED983EKn8 ED84K98554753
Rond 9, som NS mot par 17, Ulla Blanck - Poul Steckhahn
174 V+2 -480 8.0 44% 161.8 52.8%DED95K9874296 9810642Kn653875
184 V+1 -450 11.0 61% 172.8 53.2%108763Kn8KD9D54 952721053EK1076
Rond 10, som NS mot par 16, Gunilla Hermansson - Karin Selin
194 Ö-1 100 15.0 83% 187.8 54.8%KKn61074D103K852 7K53Kn9842E974
201NT N= 90 11.0 61% 198.8 55.1%EK3D952D76E106 52K1043Kn109D832
Rond 11, som NS mot par 15, Gunhild Kibe - Ellen Salzberg
212NT Ö-3 150 15.0 83% 213.8 56.4%EKn843KKn949795 9E1085DKn52KKn106
224 V+1 -650 10.0 56% 223.8 56.4%32Kn6310964D765 10ED1084KKn871042
Rond 12, som NS mot par 14, Bo Byléhn - Inger Byström
232 Ö+2 -170 2.0 11% 225.8 54.4%D1054Kn5D9109765 Kn7K942KKn1074DKn
244D V+1 -610 0.0 0% 225.8 52.2%Kn8764KKn85EKnD10 D93109646543K4