Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-10-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-10-01

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 215.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lennart Wiklund - Anders Jakobsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
14 V+2 -480 11.0 61% 11 61.0%Kn10549485E8762 K9763521097433
23NT N+1 630 15.0 83% 26 72.0%E63EKD325EK102 DKn10585K983276
Rond 2, som NS mot par 14, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
35D N-4 -800 0.0 0% 26 48.0%3654EK9432975 1085EKn10Kn76E864
44 V= -620 0.0 0% 26 36.0%K6Kn48532E9752 107298763EKDKn4
Rond 3, Frirond
5  - 8.5 47% 34.5 38.2%986KKn96732E107 EDKn103241054KD6
6  - 8.5 47% 43 39.7%EK3ED875E7ED8 DKn85642D1054KKn
Rond 4, som ÖV mot par 12, Inger Olsson - Ingegerd Backlund
73NT N+3 -690 2.0 11% 45 35.6%Kn754397384752 KD9EKD10Kn631093
84 Ö+1 450 14.0 78% 59 40.9%D9EKn74EKn4Kn976 E82KD95D107525
Rond 5, som ÖV mot par 11, Britt Bergman - Leif Persson
94 Ö-1 -100 0.0 0% 59 36.3%EK986K1083K3210 D107276EDKn6753
103 N+2 -150 12.0 67% 71 39.4%K941086543D4E10 Kn7652Kn910652DKn
Rond 6, som NS mot par 22, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
114 S-2 -100 2.0 11% 73 36.8%EKn10763Kn4D65K10 8K8532E42E986
123NT V-2 100 16.0 89% 89 41.2%K105429842E532 D3D5D10963D954
Rond 7, som NS mot par 21, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
134 S+2 680 13.0 72% 102 43.5%973EDEKD1021085 EKD1065495294K
144 S+1 450 16.0 89% 118 46.8%EKn2EK10EEKn10543 9765DKn62765K2
Rond 8, som ÖV mot par 20, Börje Nilsson - Per-Arne Olsson
153NT Ö+1 430 11.0 61% 129 47.7%EDK10872KD3K93 K973EKn872D1085
162 N-1 50 12.0 67% 141 48.9%Kn10D84D7642754 E93EKn93Kn53KD8
Rond 9, som NS mot par 19, Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten
177 Ö= -1510 2.0 11% 143 46.7%Kn5Kn10964374353 DK875DKn986574
186 S-1 -100 2.0 11% 145 44.7%KD74Kn853E75310 3ED9742K4EKKn2
Rond 10, som NS mot par 18, Ingrid Wahlberg - Marianne Norström
193 S= 110 16.0 89% 161 47.1%EK53Kn2Kn76K654 108987E85D10982
203NT N+2 660 7.0 39% 168 46.6%86ED9K76EKKn62 KD978EKn92D1085
Rond 11, som NS mot par 17, Margareta Sandberg - Per Sandberg
213NT S-3 -300 0.0 0% 168 44.4%10863D981098283 KKn75EKK43ED102
224 V-2 200 18.0 100% 186 47.0%9642Kn94328Kn63 7K108E932KD852
Rond 12, som NS mot par 16, Arne Mulari - Renate Rhodin
232 Ö= -110 16.0 89% 202 48.8%E101095E43EKD92 64D8432Kn87624
243NT V= -400 2.0 11% 204 47.2%D832KD497E964 Kn10510982853K73