Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-24

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
13 Ö= 140 18.0 90% 18 90.0%DK87652D107732 K10754EEKn952KD
23 N= -140 4.0 20% 22 55.0%Kn43K1054Kn85DKn9 K73KD1043E7632
Rond 2, som NS mot par 15, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
34 S= 420 6.0 30% 28 46.7%KKn6475EKKn2763 E973KKn3D3ED92
44 V-3 300 18.0 90% 46 57.5%D764325365D92 EKn5Kn8EK32KKn76
Rond 3, Frirond
5  - 12.5 62% 58.5 58.4%K1076Kn9543K872 EKn8D32K2ED954
6  - 12.5 62% 71 59.0%D542EKn10363KD3 Kn652D1098410642
Rond 4, som NS mot par 13, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
73 V-1 100 8.9 45% 79.9 57.0%DKn82EKD958762 97652ED10810943
86 N-1 -50 3.0 15% 82.9 51.8%EKD9DKn2E75KKn10 Kn10E10875Kn8ED54
Rond 5, som NS mot par 24, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
93 V+1 -170 14.0 70% 96.9 53.8%K7476543Kn10548 8DKn982ED96D76
104 N+1 650 9.0 45% 105.9 52.9%KD9873E108754Kn EKn4EKn102EK10765
Rond 6, som NS mot par 23, Ingalill Eriksson - Bertil Häggström
114 Ö-4 200 20.0 100% 125.9 57.2%D83K2K10764252 Kn109ED983EKn988
122 N= 90 10.0 50% 135.9 56.6%Kn7EKKn75ED64210 K85438873DKn42
Rond 7, som ÖV mot par 22, Ulla Blanck - Björn Backlund
132NT S= -120 12.0 60% 147.9 56.8%10975845K109642 864D6532EKn8E5
143NT N-1 50 19.0 95% 166.9 59.6%98532853543K10 10764EK769DKn54
Rond 8, som ÖV mot par 21, Bengt Eldered - Åke Åberg
153 N-2 200 18.0 90% 184.9 61.6%73DKn9K8EDKn986 EKn1062E7532637
161NT S= -90 12.0 60% 196.9 61.5%EKn43KKn761083D10 K109210762E8765
Rond 9, som NS mot par 20, Margareta Sandberg - Per Sandberg
174 Ö+2 -480 8.0 40% 204.9 60.2%108DK9842D9853 5KKn98726KKn1074
184 Ö-2 100 15.0 75% 219.9 61.1%4109109754E8653 EDKn32D7EKn3D74
Rond 10, som NS mot par 19, Ulla Molén-Wallerstedt - Ann-Kristin Felländer
193 N= 140 12.0 60% 231.9 61.0%KD96592D10865E E1073DKn6433Kn103
205 N-2 -200 6.0 30% 237.9 59.5%8KD86EKn863D108 52EKn743KDKn643
Rond 11, som NS mot par 18, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
213D V-3 500 14.0 70% 251.9 60.0%94Kn98763D82E7 E105EK943KKn985
223 V-2 200 20.0 100% 271.9 61.8%KKn5EDKn4K97Kn97 628532E1056432
Rond 12, som NS mot par 17, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
232 N= 110 14.0 70% 285.9 62.1%K767KD62K9862 3ED9832Kn93Kn104
242 N+3 200 13.0 65% 298.9 62.2%10752962ED10784 EKn963E105Kn43ED