Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-24

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Staffan Lindeborg - Siv Lindgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
13 V+1 130 14.0 70% 14 70.0%DK87652D107732 K10754EEKn952KD
22 N-1 100 15.0 75% 29 72.5%Kn43K1054Kn85DKn9 K73KD1043E7632
Rond 2, Frirond
3  - 9.8 49% 38.8 64.7%KKn6475EKKn2763 E973KKn3D3ED92
4  - 9.8 49% 48.6 60.8%D764325365D92 EKn5Kn8EK32KKn76
Rond 3, som NS mot par 13, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
53NT V-1 50 13.0 65% 61.6 61.6%974E95ED1071063 KD106532Kn8486Kn
61NT S+2 150 12.0 60% 73.6 61.3%973D96Kn752Kn87 EK108K874EKE95
Rond 4, som NS mot par 24, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
71NT V-1 100 8.9 45% 82.5 59.0%DKn82EKD958762 97652ED10810943
83NT N+1 430 8.0 40% 90.5 56.6%EKD9DKn2E75KKn10 Kn10E10875Kn8ED54
Rond 5, som NS mot par 23, Ingalill Eriksson - Bertil Häggström
94 V-1 100 20.0 100% 110.5 61.4%K7476543Kn10548 8DKn982ED96D76
104 Ö-3 300 2.0 10% 112.5 56.3%KD9873E108754Kn EKn4EKn102EK10765
Rond 6, som ÖV mot par 22, Ulla Blanck - Björn Backlund
114 S-1 50 14.0 70% 126.5 57.5%EK6521076EK943 74Kn54D53DKn1076
123 Ö-2 -100 7.0 35% 133.5 55.7%ED62KKn5K97653 D1096210943109E8
Rond 7, som NS mot par 21, Bengt Eldered - Åke Åberg
133NT N-1 -100 4.0 20% 137.5 52.9%EKn3EKKn109K96D3 KD27D107432Kn87
143 S+1 130 12.0 60% 149.5 53.4%EKnKn10EKn102E9872 KDD942KD87663
Rond 8, som ÖV mot par 20, Margareta Sandberg - Per Sandberg
153 Ö+1 130 12.0 60% 161.5 53.9%73DKn9K8EDKn986 EKn1062E7532637
162 N-1 50 16.0 80% 177.5 55.5%EKn43KKn761083D10 K109210762E8765
Rond 9, som NS mot par 19, Ulla Molén-Wallerstedt - Ann-Kristin Felländer
174 Ö+2 -480 8.0 40% 185.5 54.6%108DK9842D9853 5KKn98726KKn1074
184 Ö-2 100 15.0 75% 200.5 55.7%4109109754E8653 EDKn32D7EKn3D74
Rond 10, som NS mot par 18, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
192 V+2 -130 0.0 0% 200.5 52.8%KD96592D10865E E1073DKn6433Kn103
204 S-1 -100 14.0 70% 214.5 53.6%8KD86EKn863D108 52EKn743KDKn643
Rond 11, som NS mot par 17, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
212 V-1 50 2.0 10% 216.5 51.6%94Kn98763D82E7 E105EK943KKn985
222 V= -110 9.0 45% 225.5 51.3%KKn5EDKn4K97Kn97 628532E1056432
Rond 12, som ÖV mot par 16, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
233 N-1 100 9.0 45% 234.5 51.0%DKn10854Kn106E8D7 E92K5410754E53
241NT S+4 -210 0.0 0% 234.5 48.9%K4KD4385KKn1032 D8Kn87K9629765