Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-24

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback
13 Ö= -140 2.0 10% 2 10.0%Kn32DKn103K86E65 E9869443Kn10984
23 N= 140 16.0 80% 18 45.0%ED1082DKn76E6K5 965E9829721084
Rond 2, som NS mot par 3, Elisabeth Nyberg - Inger Byström
34 S+1 450 13.0 65% 31 51.7%KKn6475EKKn2763 E973KKn3D3ED92
42 S+1 140 11.0 55% 42 52.5%D764325365D92 EKn5Kn8EK32KKn76
Rond 3, som ÖV mot par 9, Rune Lind - Reidar Cedersund
52NT V+1 150 14.0 70% 56 56.0%K1076Kn9543K872 EKn8D32K2ED954
61NT S= -90 12.0 60% 68 56.7%D542EKn10363KD3 Kn652D1098410642
Rond 4, som ÖV mot par 4, Arne Mulari - Renate Rhodin
73 S-2 200 18.8 94% 86.8 62.0%3Kn65487643Kn105 EK104K973Kn2EKD
86NT N-4 200 20.0 100% 106.8 66.8%76493KD1096393 8532K64428762
Rond 5, som NS mot par 10, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
94 V+3 -710 0.0 0% 106.8 59.3%K7476543Kn10548 8DKn982ED96D76
104 N+2 680 17.0 85% 123.8 61.9%KD9873E108754Kn EKn4EKn102EK10765
Rond 6, som ÖV mot par 5, Ingegerd Backlund - Inger Olsson
115 Ö+1 420 20.0 100% 143.8 65.4%EK6521076EK943 74Kn54D53DKn1076
123 V-3 -150 0.0 0% 143.8 59.9%ED62KKn5K97653 D1096210943109E8
Rond 7, som ÖV mot par 11, Britt Bergman - Leif Persson
133NT S= -600 1.0 5% 144.8 55.7%10975845K109642 864D6532EKn8E5
143NT N= -400 0.0 0% 144.8 51.7%98532853543K10 10764EK769DKn54
Rond 8, som ÖV mot par 6, Åke Nylén - Rolf Lindström
153 Ö+2 150 16.0 80% 160.8 53.6%73DKn9K8EDKn986 EKn1062E7532637
162 N= -110 8.0 40% 168.8 52.8%EKn43KKn761083D10 K109210762E8765
Rond 9, som ÖV mot par 12, Henry Häljeryd - Bo Byléhn
173 S-5 250 0.0 0% 168.8 49.6%EDKn93E53DKn1075 K76421064E3E62
182 Ö+1 140 17.0 85% 185.8 51.6%K86EK652KD829 10975Kn8436KKn102
Rond 10, som ÖV mot par 1, Yngve Sundberg - Lennart Wiklund
194 N= -420 1.0 5% 186.8 49.2%84107EK972K987 Kn2EK85Kn4D6542
204D V= 790 20.0 100% 206.8 51.7%DKn965752EK752 EK10743109210949
Rond 11, som ÖV mot par 7, Jan Berggren - Agneta Boberg
212 V-1 -50 18.0 90% 224.8 53.5%D7KD54210761062 KKn8632E10Kn5D43
222 V+2 170 17.0 85% 241.8 55.0%ED7106Kn842EK85 109843K97D63D10
Rond 12, som NS mot par 2, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
233 N-1 -100 11.0 55% 252.8 55.0%K767KD62K9862 3ED9832Kn93Kn104
241NT S+4 210 20.0 100% 272.8 56.8%10752962ED10784 EKn963E105Kn43ED