Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-09-24

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Britt Bergman - Leif Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 22, Ulla Blanck - Björn Backlund
13NT V= -400 0.0 0% 0 0.0%Kn32DKn103K86E65 E9869443Kn10984
23 N-1 -100 5.0 25% 5 12.5%ED1082DKn76E6K5 965E9829721084
Rond 2, som NS mot par 21, Bengt Eldered - Åke Åberg
34 S+2 480 20.0 100% 25 41.7%KKn6475EKKn2763 E973KKn3D3ED92
42 V= -110 4.0 20% 29 36.2%D764325365D92 EKn5Kn8EK32KKn76
Rond 3, som NS mot par 20, Margareta Sandberg - Per Sandberg
54 V-1 50 13.0 65% 42 42.0%974E95ED1071063 KD106532Kn8486Kn
61 Ö-2 200 14.0 70% 56 46.7%973D96Kn752Kn87 EK108K874EKE95
Rond 4, som ÖV mot par 19, Ulla Molén-Wallerstedt - Ann-Kristin Felländer
72NT V-1 -100 11.1 56% 67.1 48.0%3Kn65487643Kn105 EK104K973Kn2EKD
86 N= -980 2.0 10% 69.1 43.2%76493KD1096393 8532K64428762
Rond 5, som NS mot par 18, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
93 V= -140 18.0 90% 87.1 48.4%K7476543Kn10548 8DKn982ED96D76
104 N+1 650 9.0 45% 96.1 48.1%KD9873E108754Kn EKn4EKn102EK10765
Rond 6, som ÖV mot par 17, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
113 Ö-1 -50 12.0 60% 108.1 49.2%EK6521076EK943 74Kn54D53DKn1076
123 Ö-2 -100 7.0 35% 115.1 48.0%ED62KKn5K97653 D1096210943109E8
Rond 7, som NS mot par 16, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
133NT S= 600 19.0 95% 134.1 51.6%EKn3EKKn109K96D3 KD27D107432Kn87
143NT N= 400 20.0 100% 154.1 55.1%EKnKn10EKn102E9872 KDD942KD87663
Rond 8, som NS mot par 15, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
153 S-6 -600 0.0 0% 154.1 51.4%484DKn109542K104 KD985K106E7532
161NT N+1 120 17.0 85% 171.1 53.5%D75ED853E4K32 86942KDKn95Kn94
Rond 9, Frirond
17  - 10.0 50% 181.1 53.3%108DK9842D9853 5KKn98726KKn1074
18  - 10.0 50% 191.1 53.1%4109109754E8653 EDKn32D7EKn3D74
Rond 10, som ÖV mot par 13, Gunnel Modig - Jeanette Jensen
194 N= -420 1.0 5% 192.1 50.6%84107EK972K987 Kn2EK85Kn4D6542
204 S+1 -650 0.0 0% 192.1 48.0%DKn965752EK752 EK10743109210949
Rond 11, som ÖV mot par 24, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
213 V-2 -100 14.0 70% 206.1 49.1%D7KD54210761062 KKn8632E10Kn5D43
222 V+1 140 14.0 70% 220.1 50.0%ED7106Kn842EK85 109843K97D63D10
Rond 12, som NS mot par 23, Ingalill Eriksson - Bertil Häggström
233 Ö= -140 6.0 30% 226.1 49.2%K767KD62K9862 3ED9832Kn93Kn104
242 S+3 200 13.0 65% 239.1 49.8%10752962ED10784 EKn963E105Kn43ED