Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Nord med Stig-Olof Johansson mot Einar Jönsson och Gertie Bolten | ||||||||
1 | 4 N+2 | 170 | 4 | 33% | 4 | 33.0% | EKn27EKD8432106 | D108543K10653109 |
2 | 2NT Ö-1 | 50 | 6 | 50% | 10 | 41.5% | 1043E95432EKn96 | EK9D765D87543 |
Rond 2, som Öst med Ronny Karlsson mot Kent Asplund och Birgitta Gudmundsson | ||||||||
3 | 2NT V+1 | 150 | 11 | 92% | 21 | 58.3% | K2852EKn642E95 | ED10EKn97453D62 |
4 | 2 N+2 | -170 | 4 | 33% | 25 | 52.0% | Kn4D632KD875Kn2 | K9775EKn1064643 |
Rond 3, som Öst med Birgitta Gudmundsson mot Stig Olsson och Bengt-Ã…ke Rönnborg | ||||||||
5 | 3 V+2 | 200 | 2 | 17% | 27 | 45.0% | 108ED9ED6EK1085 | 932KKn75432K96 |
6 | 4 Ö= | 620 | 12 | 100% | 39 | 54.2% | 10542KD10984K42 | ED96E75373Kn95 |
Rond 4, som Nord med Anita Andersson mot Lennart Nilsson och Lennart Andersson | ||||||||
7 | 1NT S+1 | 120 | 10 | 83% | 49 | 58.3% | D108EK877653K4 | 952D93K429532 |
8 | 2 S+1 | 110 | 9 | 75% | 58 | 60.4% | Kn1074E9631084E3 | D2872EDKn2K1096 |
Rond 5, som Syd med Stellan Sveman mot Agneta Ranhög och Anita Andersson | ||||||||
9 | 2 S+1 | 110 | 7 | 58% | 65 | 60.1% | D9854Kn53KKn1097 | 72K106873EKDKn10 |
10 | 5 S+2 | 640 | 6 | 50% | 71 | 59.1% | 984KD962ED762 | EDKn743E10Kn10543 |
Rond 6, som Väst med Agneta Ranhög mot Roland Andersson och Kent Asplund | ||||||||
11 | 3 Ö= | 140 | 7 | 58% | 78 | 59.0% | K953D964E3E96 | D42KKn852742Kn5 |
12 | 4 V-1 | -50 | 2 | 17% | 80 | 55.5% | K8DKn652EDEK74 | E764210741085Kn10 |
Rond 7, som Syd med Birgitta Karlsson mot Johnny Gudmundsson och Marita Robarth | ||||||||
13 | 2 N+3 | 200 | 8 | 67% | 88 | 56.4% | 952K92E1075EK5 | 86EKn7654K42D4 |
14 | 3 V-2 | 100 | 12 | 100% | 100 | 59.5% | EKn1042KKn64D762 | K93985109EK1043 |
Rond 8, som Nord med Margareta Karlsson mot Marita Robarth och Bengt-Åke Rönnborg | ||||||||
15 | 4 V-1 | 50 | 9 | 75% | 109 | 60.5% | 108654Kn9525D106 | KDKn9D4K975432 |
16 | 4 V+3 | -710 | 5 | 42% | 114 | 59.4% | 1072Kn5Kn10729754 | Kn9854D6E865103 |
Rond 9, som Väst med Einar Jönsson mot Leif Brage och Ove Olsson | ||||||||
17 | 1NT Ö= | 90 | 12 | 100% | 126 | 61.8% | K763E86Kn9K764 | D929732EDD983 |
18 | 2 Ö+1 | 140 | 7 | 58% | 133 | 61.6% | E765E92Kn108Kn76 | 932KKn10653EK83 |
Rond 10, som Nord med Lennart Andersson mot Stig Olsson och Lennart Nilsson | ||||||||
19 | 4 N+3 | 510 | 11 | 92% | 144 | 63.2% | EKDKn985385DK8 | 64Kn2EK973ED52 |
20 | 3 N+3 | 230 | 7 | 58% | 151 | 62.9% | EKD107532107572 | KnEDKn9732Kn10953 |
Rond 11, som Nord med Sven-Anders Svensson mot Ove Olsson och Stig-Olof Johansson | ||||||||
21 | 1 Ö-2 | 100 | 10 | 83% | 161 | 63.9% | D94E96K297543 | EK65D1073109763 |
22 | 2 V= | -110 | 6 | 50% | 167 | 63.2% | 829742EKn74ED5 | K104KKn5310852107 |
Rond 12, som Öst med Hans Carlsson mot Lars Warberg och Birgitta Karlsson | ||||||||
23 | 6 Ö= | 1370 | 12 | 100% | 179 | 64.8% | 4EKKn5EK72EKD6 | KD10103D543Kn742 |
24 | 4 S= | -130 | 4 | 33% | 183 | 63.5% | E87610932D10749 | D43KKn85EKKn5107 |
Rond 13, som Syd med Niklas Sällström mot Margareta Karlsson och Anders Rosengren | ||||||||
25 | 1NT S+2 | 150 | 9 | 75% | 192 | 64.0% | D65EKKn2EKn3Kn32 | 74754K984K1097 |
26 | 2NT Ö-4 | 400 | 11 | 92% | 203 | 65.0% | E8K8264KKn10763 | D7310751082E982 |
Rond 14, som Väst med Kenneth Hellström mot Hans Carlsson och Niklas Sällström | ||||||||
27 | 3NT Ö-2 | -100 | 2 | 17% | 205 | 63.3% | Kn975E954EKn962 | 852DKn1098KDKnKD |
28 | 4 V+1 | 450 | 10 | 83% | 215 | 64.0% | EK73E10732ED104 | 86KKn6Kn75EKD102 |