Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Niklas Sällström mot Anita Andersson och Johnny Gudmundsson | ||||||||
1 | 5 N= | -400 | 2 | 17% | 2 | 17.0% | K7EKn827EKKn852 | 96D94Kn65D9743 |
2 | 3NT Ö-2 | -100 | 3 | 25% | 5 | 21.0% | D2103EKn106KD1082 | Kn8765KKn9842K7 |
Rond 2, som Nord med Agneta Ranhög mot Lennart Nilsson och Stig-Olof Johansson | ||||||||
3 | 2 S-3 | -150 | 1 | 8% | 6 | 16.7% | Kn876543108K1074 | 9KD1063KD97Kn83 |
4 | 4 N= | 620 | 12 | 100% | 18 | 37.5% | D853EKKn108432E | E106299KD109875 |
Rond 3, som Syd med Leif Brage mot Margareta Karlsson och Agneta Ranhög | ||||||||
5 | 3 N-1 | -100 | 12 | 100% | 30 | 50.0% | K68Kn8743D9742 | EDKn7541061052Kn3 |
6 | 3 N+2 | 150 | 9 | 75% | 39 | 54.2% | Kn876E1052E10763 | K3Kn42KDKn986D8 |
Rond 4, som Väst med Margareta Karlsson mot Lars Warberg och Hans Carlsson | ||||||||
7 | 2 V-1 | -100 | 5 | 42% | 44 | 52.4% | EKn76Kn106Kn10E876 | K43542ED98DKn10 |
8 | 3NT V-2 | -100 | 6 | 50% | 50 | 52.1% | EK98Kn105K97DKn4 | 653KD46538752 |
Rond 5, som Syd med Birgitta Gudmundsson mot Sven-Anders Svensson och Einar Jönsson | ||||||||
9 | 2NT N-2 | -100 | 1 | 8% | 51 | 47.2% | D9854Kn53KKn1097 | 72K106873EKDKn10 |
10 | 4 N+2 | 680 | 11 | 92% | 62 | 51.7% | 984KD962ED762 | EDKn743E10Kn10543 |
Rond 6, som Nord med Birgitta Karlsson mot Einar Jönsson och Johnny Gudmundsson | ||||||||
11 | 3 Ö-1 | 50 | 10 | 83% | 72 | 54.5% | Kn1010KD865KD1082 | E876E73Kn109743 |
12 | 4 V= | -420 | 3 | 25% | 75 | 52.1% | KnK93K632D8653 | D10953E8Kn97492 |
Rond 7, som Väst med Ove Olsson mot Anders Rosengren och Lennart Andersson | ||||||||
13 | 3 N+1 | -170 | 7 | 58% | 82 | 52.5% | DKn433Kn9863Kn97 | EK107D108D108632 |
14 | 2 V+1 | 140 | 10 | 83% | 92 | 54.7% | DKn742EKD353Kn9 | 1086576ED87285 |
Rond 8, som Nord med Stig-Olof Johansson mot Anita Andersson och Ronny Karlsson | ||||||||
15 | 4 V-1 | 50 | 9 | 75% | 101 | 56.1% | 108654Kn9525D106 | KDKn9D4K975432 |
16 | 5 V+1 | -680 | 9 | 75% | 110 | 57.2% | 1072Kn5Kn10729754 | Kn9854D6E865103 |
Rond 9, som Nord med Gertie Bolten mot Lennart Andersson och Kent Asplund | ||||||||
17 | Pass | 5 | 42% | 115 | 56.4% | Kn1084KnK7654EKn10 | E5KD10541083252 | |
18 | 2 Ö+1 | -140 | 5 | 42% | 120 | 55.6% | DKn84D84EK6D109 | K1073D97542542 |
Rond 10, som Öst med Marita Robarth mot Lennart Nilsson och Birgitta Gudmundsson | ||||||||
19 | 4 N+1 | -450 | 7 | 58% | 127 | 55.7% | 7KD96436410974 | 102E107Kn10852Kn63 |
20 | 3 N+3 | -230 | 5 | 42% | 132 | 55.0% | 94K432EK84ED8 | 8686DKn10965K64 |
Rond 11, som Syd med Stig Olsson mot Birgitta Karlsson och Bengt-Åke Rönnborg | ||||||||
21 | 1 Ö-1 | 50 | 4 | 33% | 136 | 54.0% | EK65D1073109763 | D94E96K297543 |
22 | 3 V-1 | 100 | 8 | 67% | 144 | 54.5% | K104KKn5310852107 | 829742EKn74ED5 |
Rond 12, som Väst med Roland Andersson mot Marita Robarth och Stig Olsson | ||||||||
23 | 3NT V+3 | 690 | 7 | 58% | 151 | 54.7% | KD10103D543Kn742 | 4EKKn5EK72EKD6 |
24 | 4 V-2 | -100 | 7 | 58% | 158 | 54.8% | D43KKn85EKKn5107 | E87610932D10749 |
Rond 13, som Nord med Kent Asplund mot Ove Olsson och Stellan Sveman | ||||||||
25 | 1NT S+1 | 120 | 6 | 50% | 164 | 54.6% | 74754K984K1097 | D65EKKn2EKn3Kn32 |
26 | 4 Ö= | -620 | 0 | 0% | 164 | 52.5% | D7310751082E982 | E8K8264KKn10763 |
Rond 14, som Öst med Anders Bengtsson mot Hans Carlsson och Niklas Sällström | ||||||||
27 | 3NT Ö-2 | -100 | 2 | 17% | 166 | 51.2% | 852DKn1098KDKnKD | Kn975E954EKn962 |
28 | 4 V+1 | 450 | 10 | 83% | 176 | 52.4% | 86KKn6Kn75EKD102 | EK73E10732ED104 |