Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Väst med Kenneth Hellström mot Anita Andersson och Johnny Gudmundsson | ||||||||
1 | 5 N= | -400 | 2 | 17% | 2 | 17.0% | 96D94Kn65D9743 | K7EKn827EKKn852 |
2 | 3NT Ö-2 | -100 | 3 | 25% | 5 | 21.0% | Kn8765KKn9842K7 | D2103EKn106KD1082 |
Rond 2, som Syd med Lars Warberg mot Lennart Andersson och Gertie Bolten | ||||||||
3 | 3 V= | -140 | 4 | 33% | 9 | 25.0% | 9KD1063KD97Kn83 | Kn876543108K1074 |
4 | 3 N+2 | 200 | 10 | 83% | 19 | 39.5% | E106299KD109875 | D853EKKn108432E |
Rond 3, som Nord med Roland Andersson mot Gertie Bolten och Ove Olsson | ||||||||
5 | 4 V+1 | -450 | 5 | 42% | 24 | 40.0% | EDKn7541061052Kn3 | K68Kn8743D9742 |
6 | 2 N+2 | 130 | 5 | 42% | 29 | 40.3% | K3Kn42KDKn986D8 | Kn876E1052E10763 |
Rond 4, som Väst med Stellan Sveman mot Marita Robarth och Leif Brage | ||||||||
7 | 1 V-2 | -200 | 0 | 0% | 29 | 34.6% | EKn76Kn106Kn10E876 | K43542ED98DKn10 |
8 | 1 V-1 | -50 | 10 | 83% | 39 | 40.6% | EK98Kn105K97DKn4 | 653KD46538752 |
Rond 5, som Nord med Anders Rosengren mot Ronny Karlsson och Birgitta Karlsson | ||||||||
9 | 1NT N+1 | 120 | 10 | 83% | 49 | 45.3% | 72K106873EKDKn10 | D9854Kn53KKn1097 |
10 | 3 Ö= | -140 | 0 | 0% | 49 | 40.8% | EDKn743E10Kn10543 | 984KD962ED762 |
Rond 6, som Nord med Stig-Olof Johansson mot Leif Brage och Bengt-Åke Rönnborg | ||||||||
11 | 2 Ö+2 | -170 | 0 | 0% | 49 | 37.1% | Kn1010KD865KD1082 | E876E73Kn109743 |
12 | 4 V= | -420 | 3 | 25% | 52 | 36.1% | KnK93K632D8653 | D10953E8Kn97492 |
Rond 7, som Öst med Sven-Anders Svensson mot Agneta Ranhög och Lars Warberg | ||||||||
13 | 4 N= | -620 | 1 | 8% | 53 | 33.9% | EK107D108D108632 | DKn433Kn9863Kn97 |
14 | 2 V-1 | -50 | 3 | 25% | 56 | 33.3% | 1086576ED87285 | DKn742EKD353Kn9 |
Rond 8, som Syd med Lennart Nilsson mot Roland Andersson och Einar Jönsson | ||||||||
15 | 3NT V-1 | 50 | 9 | 75% | 65 | 36.1% | KDKn9D4K975432 | 108654Kn9525D106 |
16 | 4 V+3 | -710 | 5 | 42% | 70 | 36.4% | Kn9854D6E865103 | 1072Kn5Kn10729754 |
Rond 9, som Väst med Stig Olsson mot Sven-Anders Svensson och Lennart Nilsson | ||||||||
17 | Pass | 7 | 58% | 77 | 37.7% | K763E86Kn9K764 | D929732EDD983 | |
18 | 3 Ö= | 140 | 7 | 58% | 84 | 38.8% | E765E92Kn108Kn76 | 932KKn10653EK83 |
Rond 10, som Nord med Bengt-Åke Rönnborg mot Stellan Sveman och Kent Asplund | ||||||||
19 | 4 N+1 | 450 | 5 | 42% | 89 | 39.0% | EKDKn985385DK8 | 64Kn2EK973ED52 |
20 | 3 V= | -110 | 0 | 0% | 89 | 37.0% | EKD107532107572 | KnEDKn9732Kn10953 |
Rond 11, som Öst med Birgitta Gudmundsson mot Johnny Gudmundsson och Lennart Nilsson | ||||||||
21 | 1 Ö-2 | -100 | 2 | 17% | 91 | 36.1% | Kn72K8542EEKD6 | 1083KnDKn854Kn1082 |
22 | 2NT Ö-2 | -200 | 1 | 8% | 92 | 34.8% | Kn7ED106K963862 | ED96538DKKn943 |
Rond 12, som Öst med Lennart Nilsson mot Ronny Karlsson och Ove Olsson | ||||||||
23 | 3NT V+2 | 660 | 3 | 25% | 95 | 34.4% | 4EKKn5EK72EKD6 | KD10103D543Kn742 |
24 | 1 V-5 | -250 | 0 | 0% | 95 | 33.0% | E87610932D10749 | D43KKn85EKKn5107 |
Rond 13, som Nord med Anders Bengtsson mot Margareta Karlsson och Anders Rosengren | ||||||||
25 | 1NT S+2 | 150 | 9 | 75% | 104 | 34.6% | 74754K984K1097 | D65EKKn2EKn3Kn32 |
26 | 2NT Ö-4 | 400 | 11 | 92% | 115 | 36.8% | D7310751082E982 | E8K8264KKn10763 |
Rond 14, som Syd med Hans Carlsson mot Kenneth Hellström och Anders Bengtsson | ||||||||
27 | 3NT Ö-2 | 100 | 10 | 83% | 125 | 38.6% | K1064EK64710743 | ED733210863285 |
28 | 4 V+1 | -450 | 2 | 17% | 127 | 37.8% | D4D85982Kn9854 | Kn1095294K63763 |