Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Syd med Anders Bengtsson mot Einar Jönsson och Gertie Bolten | ||||||||
1 | 4 N+2 | 170 | 4 | 33% | 4 | 33.0% | D108543K10653109 | EKn27EKD8432106 |
2 | 2NT Ö-1 | 50 | 6 | 50% | 10 | 41.5% | EK9D765D87543 | 1043E95432EKn96 |
Rond 2, som Väst med Lennart Nilsson mot Kenneth Hellström och Agneta Ranhög | ||||||||
3 | 2 S-3 | 150 | 11 | 92% | 21 | 58.3% | ED10EKn97453D62 | K2852EKn642E95 |
4 | 4 N= | -620 | 0 | 0% | 21 | 43.8% | K9775EKn1064643 | Kn4D632KD875Kn2 |
Rond 3, som Öst med Lars Warberg mot Johnny Gudmundsson och Kent Asplund | ||||||||
5 | 4 V+1 | 450 | 7 | 58% | 28 | 46.6% | 108ED9ED6EK1085 | 932KKn75432K96 |
6 | 5D N-1 | 100 | 10 | 83% | 38 | 52.7% | 10542KD10984K42 | ED96E75373Kn95 |
Rond 4, som Nord med Birgitta Karlsson mot Ronny Karlsson och Lennart Nilsson | ||||||||
7 | 2 V= | -110 | 2 | 17% | 40 | 47.6% | D108EK877653K4 | 952D93K429532 |
8 | 1 V-1 | 50 | 2 | 17% | 42 | 43.8% | Kn1074E9631084E3 | D2872EDKn2K1096 |
Rond 5, som Syd med Bengt-Åke Rönnborg mot Lennart Andersson och Roland Andersson | ||||||||
9 | 3 N= | 110 | 7 | 58% | 49 | 45.3% | D9854Kn53KKn1097 | 72K106873EKDKn10 |
10 | 4 N+2 | 680 | 11 | 92% | 60 | 50.0% | 984KD962ED762 | EDKn743E10Kn10543 |
Rond 6, som Syd med Niklas Sällström mot Leif Brage och Bengt-Åke Rönnborg | ||||||||
11 | 2 Ö+2 | -170 | 0 | 0% | 60 | 45.5% | E876E73Kn109743 | Kn1010KD865KD1082 |
12 | 4 V= | -420 | 3 | 25% | 63 | 43.8% | D10953E8Kn97492 | KnK93K632D8653 |
Rond 7, som Öst med Hans Carlsson mot Roland Andersson och Stellan Sveman | ||||||||
13 | 1 N+2 | -140 | 10 | 83% | 73 | 46.8% | EK107D108D108632 | DKn433Kn9863Kn97 |
14 | 3 V= | 140 | 10 | 83% | 83 | 49.4% | 1086576ED87285 | DKn742EKD353Kn9 |
Rond 8, som Syd med Kenneth Hellström mot Anita Andersson och Ronny Karlsson | ||||||||
15 | 4 V-1 | 50 | 9 | 75% | 92 | 51.1% | KDKn9D4K975432 | 108654Kn9525D106 |
16 | 5 V+1 | -680 | 9 | 75% | 101 | 52.6% | Kn9854D6E865103 | 1072Kn5Kn10729754 |
Rond 9, som Öst med Anders Rosengren mot Lars Warberg och Marita Robarth | ||||||||
17 | Pass | 7 | 58% | 108 | 52.9% | D929732EDD983 | K763E86Kn9K764 | |
18 | 2 Ö= | 110 | 1 | 8% | 109 | 50.4% | 932KKn10653EK83 | E765E92Kn108Kn76 |
Rond 10, som Nord med Sven-Anders Svensson mot Johnny Gudmundsson och Margareta Karlsson | ||||||||
19 | 6 N-1 | -50 | 0 | 0% | 109 | 47.7% | EKDKn985385DK8 | 64Kn2EK973ED52 |
20 | 5 V-2 | 200 | 3 | 25% | 112 | 46.6% | EKD107532107572 | KnEDKn9732Kn10953 |
Rond 11, som Väst med Ove Olsson mot Anders Bengtsson och Sven-Anders Svensson | ||||||||
21 | 1 Ö-2 | -100 | 2 | 17% | 114 | 45.2% | 1083KnDKn854Kn1082 | Kn72K8542EEKD6 |
22 | 2 V= | 110 | 6 | 50% | 120 | 45.4% | ED96538DKKn943 | Kn7ED106K963862 |
Rond 12, som Väst med Gertie Bolten mot Birgitta Gudmundsson och Anders Rosengren | ||||||||
23 | 3NT V+3 | 690 | 7 | 58% | 127 | 46.0% | KD10103D543Kn742 | 4EKKn5EK72EKD6 |
24 | 2 V+1 | 140 | 12 | 100% | 139 | 48.2% | D43KKn85EKKn5107 | E87610932D10749 |
Rond 13, som Väst med Leif Brage mot Anita Andersson och Lennart Nilsson | ||||||||
25 | 2 Ö-2 | -200 | 0 | 0% | 139 | 46.3% | K83109810652E84 | EKn1092D63D7D65 |
26 | 2NT Ö-3 | -300 | 5 | 42% | 144 | 46.1% | Kn9654Kn943Kn734 | K102ED6EKD95D5 |
Rond 14, som Öst med Stellan Sveman mot Lennart Nilsson och Stig Olsson | ||||||||
27 | 3 Ö-1 | -50 | 7 | 58% | 151 | 46.6% | 852DKn1098KDKnKD | Kn975E954EKn962 |
28 | 4 V= | 420 | 4 | 33% | 155 | 46.1% | 86KKn6Kn75EKD102 | EK73E10732ED104 |