Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Ove Olsson mot Lennart Nilsson och Bengt-Ã…ke Rönnborg | ||||||||
1 | 4 N+2 | -170 | 8 | 67% | 8 | 67.0% | K7EKn827EKKn852 | 96D94Kn65D9743 |
2 | 2 V= | 110 | 9 | 75% | 17 | 71.0% | D2103EKn106KD1082 | Kn8765KKn9842K7 |
Rond 2, som Syd med Lennart Nilsson mot Birgitta Karlsson och Roland Andersson | ||||||||
3 | 4D V-3 | 800 | 12 | 100% | 29 | 80.7% | 9KD1063KD97Kn83 | Kn876543108K1074 |
4 | 2 N+1 | 140 | 4 | 33% | 33 | 68.8% | E106299KD109875 | D853EKKn108432E |
Rond 3, som Öst med Sven-Anders Svensson mot Ronny Karlsson och Lennart Andersson | ||||||||
5 | 4 V+1 | 450 | 7 | 58% | 40 | 66.6% | 108ED9ED6EK1085 | 932KKn75432K96 |
6 | 3 N+1 | -130 | 7 | 58% | 47 | 65.2% | 10542KD10984K42 | ED96E75373Kn95 |
Rond 4, som Nord med Leif Brage mot Stellan Sveman och Niklas Sällström | ||||||||
7 | 1 V-2 | 200 | 12 | 100% | 59 | 70.1% | D108EK877653K4 | 952D93K429532 |
8 | 1 V-1 | 50 | 2 | 17% | 61 | 63.5% | Kn1074E9631084E3 | D2872EDKn2K1096 |
Rond 5, som Väst med Kent Asplund mot Lars Warberg och Leif Brage | ||||||||
9 | 2NT N+1 | -150 | 0 | 0% | 61 | 56.4% | 63E98E6548652 | EKKn10D742D2943 |
10 | 4 Ö-3 | -300 | 8 | 67% | 69 | 57.5% | K105K73EKn87398 | 62DKn986521054K |
Rond 6, som Väst med Anders Rosengren mot Anita Andersson och Sven-Anders Svensson | ||||||||
11 | 3 N+1 | -130 | 0 | 0% | 69 | 52.3% | K953D964E3E96 | D42KKn852742Kn5 |
12 | 3 V-2 | -100 | 0 | 0% | 69 | 47.9% | K8DKn652EDEK74 | E764210741085Kn10 |
Rond 7, som Väst med Johnny Gudmundsson mot Birgitta Karlsson och Anders Bengtsson | ||||||||
13 | 2 N+3 | -200 | 4 | 33% | 73 | 46.8% | DKn433Kn9863Kn97 | EK107D108D108632 |
14 | 3 V-2 | -100 | 0 | 0% | 73 | 43.4% | DKn742EKD353Kn9 | 1086576ED87285 |
Rond 8, som Öst med Bengt-Ã…ke Rönnborg mot Anders Bengtsson och Margareta Karlsson | ||||||||
15 | 4 V-1 | -50 | 3 | 25% | 76 | 42.2% | 726EKn10642Kn987 | E3EK10873D83EK |
16 | 4 V+3 | 710 | 7 | 58% | 83 | 43.2% | EDEK108D3DKn862 | K6397432K94EK |
Rond 9, som Syd med Lars Warberg mot Stig-Olof Johansson och Anders Rosengren | ||||||||
17 | Pass | 5 | 42% | 88 | 43.1% | E5KD10541083252 | Kn1084KnK7654EKn10 | |
18 | 2 Ö= | -110 | 11 | 92% | 99 | 45.8% | K1073D97542542 | DKn84D84EK6D109 |
Rond 10, som Väst med Kenneth Hellström mot Lennart Nilsson och Birgitta Gudmundsson | ||||||||
19 | 4 N+1 | -450 | 7 | 58% | 106 | 46.5% | 102E107Kn10852Kn63 | 7KD96436410974 |
20 | 3 N+3 | -230 | 5 | 42% | 111 | 46.2% | 8686DKn10965K64 | 94K432EK84ED8 |
Rond 11, som Öst med Ronny Karlsson mot Stellan Sveman och Einar Jönsson | ||||||||
21 | 1 Ö-2 | -100 | 2 | 17% | 113 | 44.9% | Kn72K8542EEKD6 | 1083KnDKn854Kn1082 |
22 | 2 V+1 | 140 | 8 | 67% | 121 | 45.9% | Kn7ED106K963862 | ED96538DKKn943 |
Rond 12, som Nord med Stig Olsson mot Roland Andersson och Kenneth Hellström | ||||||||
23 | 3NT V+3 | -690 | 5 | 42% | 126 | 45.7% | E9752D987410105 | Kn86362Kn986983 |
24 | 4 V-2 | 100 | 5 | 42% | 131 | 45.5% | K5D49862KKn852 | Kn1092E763ED643 |
Rond 13, som Syd med Gertie Bolten mot Hans Carlsson och Lennart Nilsson | ||||||||
25 | 1NT S+2 | 150 | 9 | 75% | 140 | 46.7% | D65EKKn2EKn3Kn32 | 74754K984K1097 |
26 | 3NT Ö-3 | 300 | 7 | 58% | 147 | 47.2% | E8K8264KKn10763 | D7310751082E982 |
Rond 14, som Syd med Agneta Ranhög mot Johnny Gudmundsson och Gertie Bolten | ||||||||
27 | 2NT V-1 | 50 | 5 | 42% | 152 | 47.0% | K1064EK64710743 | ED733210863285 |
28 | 4 V= | -420 | 8 | 67% | 160 | 47.7% | D4D85982Kn9854 | Kn1095294K63763 |