Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Tisdag dag 2019-09-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Tisdag dag 2019-09-17

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Lars Lilja - Nils Lund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Gunilla Stenkula - Ingalill Johansson
13 Ö= -140 3 17% 3 17.0%10ED865Kn92D832 Kn953K942D108410
2Pass 12 67% 15 42.0%9E102EKn32D10862 K75K864876K75
Rond 2, som NS mot par 4, Hanna Gertzen - Hans Gertzen
34D Ö-1 200 14 78% 29 54.0%DKnK105E6EKD754 E742Kn7542Kn1063
42 Ö-2 200 14 78% 43 60.0%1094E10954EK2D6 K63Kn872109K532
Rond 3, som ÖV mot par 18, Lars S Karlsson - Hagen Geissler
53NT N-1 100 17 94% 60 66.8%Kn96D96KnED7652 753KKn752D9739
62 Ö+1 140 11 61% 71 65.8%Kn95EK98610KKn32 1072D73EKn86D95
Rond 4, som ÖV mot par 10, Leif Lindman - Ulf Riddarström
74 N-1 100 16 89% 87 69.1%9E875KKn54EKn73 42D93987D10852
82 V-1 -50 9 50% 96 66.8%98743787E9732 E102EKKn862E5Kn4
Rond 5, som ÖV mot par 16, Barbro Pettersson - Ulla Dubbelman
94 N+1 -450 10 56% 106 65.6%4ED65EKn94Kn654 2K8328752D872
102 V= 110 10 56% 116 64.6%D74K53Kn543D83 E52EDKn102K97104
Rond 6, som NS mot par 2, Malin Lönnberg - Gösta Lönnberg
114 N-2 -100 3 17% 119 60.3%KD986E86410D84 E72103Kn874EK32
126 V-4 200 18 100% 137 63.6%996Kn8653E8543 76542D74K9422
Rond 7, som ÖV mot par 14, Irene Boström - Sven-Arne Nilsson
134 S+3 -710 9 50% 146 62.5%51042Kn8KDKn9872 1064KKn97535464
145 S-1 50 18 100% 164 65.2%E8432108KD4265 D75D765285843
Rond 8, som ÖV mot par 20, Ann Bergström - Claus Röhnisch
154 S= -620 16 89% 180 66.8%DKn2Kn10298532D8 107554DKn107K976
165D S-5 1100 18 100% 198 68.9%K986ED75DKn882 Kn3K1063EK57653
Rond 9, som ÖV mot par 17, Kerstin Demjan - Nils Ericson
173NT S= -400 2 11% 200 65.5%K84984K1099763 1052Kn62D842EDKn
184D V-1 -100 9 50% 209 64.6%DKnE10910532Kn532 EK875742D10986
Rond 10, som ÖV mot par 8, Anita Friberg - Britt-Inger Kleist
193 N-1 50 18 100% 227 66.5%7EKn1071043K10643 EKn106596262E72
202 Ö+2 170 10 56% 237 66.0%K874262EK9ED4 96E98310843253
Rond 11, som ÖV mot par 19, Pär Idestål - Kerstin Vikman
212NT N+1 -150 13 72% 250 66.2%D643ED76432103 Kn1052Kn75Kn8E862
224 Ö= 620 16 89% 266 67.3%10E74KDKn63KKn42 EKD74310935D95
Rond 12, som NS mot par 13, Lennart Rundqvist - Åke Lundkvist
234 S= 620 14 78% 280 67.7%Kn9E52DKn10541076 EDKn108763EKD52
243 Ö+2 -150 6 33% 286 66.3%KnD10964298KKn43 E8543EKn4210972