Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Anita Ottosson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Väst med Nanna Vestergaard mot Maud Ohlsson och Kerstin Andersson
13NT S= -400 3 50% 3 50.0%E105DKn9E43D1092 97643K10653876
22 Ö+1 140 5 83% 8 66.5%EKKn952Kn10753210 109863K83K6EK9
Rond 2, som Öst med Britta Borg mot Per Johansson och Elisabeth Jacobsson
34 V+1 650 6 100% 14 77.7%E102D1094DKn105EKn KD6543E584D74
43NT N+1 -630 2 33% 16 66.5%8598432875D73 9642KKKn92KKn95
Rond 3, som Öst med Ingmar Kärrsten mot Maud Ohlsson och Kerstin Bernmo
52 N= -110 0 0% 16 53.2%K962EKnD8761052 4K96429KD9764
61NT S-2 100 6 100% 22 61.0%Kn53DKn6EKn87K104 K942K931065D52
Rond 4, som Väst med Eva Lorentzon mot Inger Andersson och Elisabeth Jacobsson
73NT S+2 -660 3 50% 25 59.4%E93KKn610742754 87659874Kn81086
81NT N+2 -150 2 33% 27 56.1%862E83DKn98439 754Kn7654EKD52
Rond 5, som Syd med Mona Justusson mot Sören Hammer och Kerstin Bernmo
94 N-2 -100 3 50% 30 55.4%EKn108EEKn1062873 DD109876294DKn5
102 Ö+4 -170 6 100% 36 59.9%E57652D6Kn10953 DKn10210845ED872
Rond 6, som Nord med Ann-Louise Karlsson mot Inger Andersson och Anders Jansson
113 S= 110 2 33% 38 57.5%KKn954943108Kn65 D82EE543ED1042
122 S= 110 3 50% 41 56.8%9832E532K4Kn43 EKKnKn10864753K10
Rond 7, som Syd med Kerstin Andersson mot Marianne Palmqvist och Sören Hammer
131NT N+2 150 4 67% 45 57.6%D763Kn732Kn10545 984ED54ED8E87
144 S-1 -50 1 17% 46 54.7%8EKDKn654K86E8 KKn71081092109753
Rond 8, som Öst med Per Johansson mot Anders Jansson och Nanna Vestergaard
151NT V+2 150 6 100% 52 57.7%EDKn105ED8Kn76108 K3Kn962D542K65
166 Ö+1 1460 6 100% 58 60.4%EKD1054261061075 Kn7D9ED7EKD986
Rond 9, som Syd med Maud Ohlsson mot Britta Borg och Marianne Palmqvist
174 V-2 100 6 100% 64 62.7%Kn9393Kn954K1073 10865KD72D6Kn92
184 N+1 650 6 100% 70 64.8%EKn105K497108654 D2E10963K82ED9
Rond 10, som Syd med Elisabeth Jacobsson mot Ingmar Kärrsten och Nanna Vestergaard
192 N-2 -100 4 67% 74 64.9%8543E8510521095 KKn107DKn3KD6433
205 Ö= -600 4 67% 78 65.0%Kn1087510965DKn32 KDKn976592K1086
Rond 11, som Väst med Kerstin Bernmo mot Eva Lorentzon och Britta Borg
214 Ö= 420 2 33% 80 63.5%ED42K42832D105 Kn109851063ED7EK
224 V-1 -100 2 33% 82 62.1%E1065D109K1010973 KD3275326EDKn8
Rond 12, som Väst med Inger Andersson mot Mona Justusson och Ingmar Kärrsten
232 Ö-2 -200 2 33% 84 60.8%D74EKnE854Kn1082 K983252Kn3D654
245 N-1 50 6 100% 90 62.5%49DKn975428732 1083EKn852E6365