Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Ann-Louise Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Väst med Kerstin Bernmo mot Elisabeth Jacobsson och Ingmar Kärrsten
13NT S= -400 3 50% 3 50.0%E105DKn9E43D1092 97643K10653876
22 Ö-1 -50 1 17% 4 33.5%EKKn952Kn10753210 109863K83K6EK9
Rond 2, som Syd med Mona Justusson mot Maud Ohlsson och Marianne Palmqvist
34 V-1 100 6 100% 10 55.7%Kn98762EK3K865 7KKn83976210932
42 N= 110 0 0% 10 41.8%ED1073EKnD431086 KKnD10765E106E42
Rond 3, som Nord med Kerstin Andersson mot Elisabeth Jacobsson och Nanna Vestergaard
54 N-2 -200 2 33% 12 40.0%E10875D8K104EKn8 DKn310753EKn5323
62NT Ö-3 300 6 100% 18 50.0%ED108685D94973 7E10742K32EKn86
Rond 4, som Syd med Sören Hammer mot Anders Jansson och Maud Ohlsson
73NT S+2 660 3 50% 21 50.0%DE532EKD96EKn9 KKn1042D1053KD32
82NT N= 120 2 33% 23 47.9%EDKn3109K52E1064 K109KD21076Kn873
Rond 5, som Öst med Britta Borg mot Nanna Vestergaard och Eva Lorentzon
92 V-2 -200 0 0% 23 42.6%7635KD873K1064 K9542KKn435E92
103NT V+2 660 6 100% 29 48.3%974EDKn3E109874 K863K9KKn32K64
Rond 6, som Syd med Anita Ottosson mot Inger Andersson och Anders Jansson
113 S= 110 2 33% 31 46.9%D82EE543ED1042 KKn954943108Kn65
122 S= 110 3 50% 34 47.2%EKKnKn10864753K10 9832E532K4Kn43
Rond 7, som Syd med Ingmar Kärrsten mot Per Johansson och Eva Lorentzon
134 N-1 -100 0 0% 34 43.5%D763Kn732Kn10545 984ED54ED8E87
144 S-1 -50 1 17% 35 41.6%8EKDKn654K86E8 KKn71081092109753
Rond 8, som Väst med Marianne Palmqvist mot Kerstin Bernmo och Inger Andersson
152NT V= 120 4 67% 39 43.3%K3Kn962D542K65 EDKn105ED8Kn76108
164 V+2 170 0 0% 39 40.6%Kn7D9ED7EKD986 EKD1054261061075
Rond 9, som Väst med Elisabeth Jacobsson mot Mona Justusson och Per Johansson
172NT Ö+2 180 3 50% 42 41.2%DKn865K732ED54 EK742E104E10886
182NT N= -120 2 33% 44 40.7%943Kn87D106KKn73 K876D52EKn5432
Rond 10, som Nord med Maud Ohlsson mot Kerstin Bernmo och Kerstin Andersson
192 N-1 -50 6 100% 50 43.8%KKn107DKn3KD6433 8543E8510521095
203 V+2 -150 6 100% 56 46.6%KDKn976592K1086 Kn1087510965DKn32
Rond 11, som Öst med Nanna Vestergaard mot Mona Justusson och Sören Hammer
212 Ö= 110 0 0% 56 44.4%Kn109851063ED7EK ED42K42832D105
224 N-1 50 4 67% 60 45.5%KD3275326EDKn8 E1065D109K1010973
Rond 12, som Nord med Anders Jansson mot Kerstin Andersson och Britta Borg
232 N-1 -100 0 0% 60 43.5%Kn65K83KD106EK3 E10D10976497297
244 V-2 100 2 33% 62 43.0%KDKn9765210108K9 EKD7643KEDKn104