Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Ingmar Kärrsten

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Syd med Elisabeth Jacobsson mot Kerstin Bernmo och Ann-Louise Karlsson
13NT S= 400 3 50% 3 50.0%KD8E8KD6EK543 Kn2742Kn1098752Kn
22 Ö-1 50 5 83% 8 66.5%EKn107648Kn87542 D7542DED94D63
Rond 2, som Syd med Anders Jansson mot Nanna Vestergaard och Sören Hammer
32 V+1 -140 4 67% 12 66.7%Kn98762EK3K865 7KKn83976210932
44 S= 620 2 33% 14 58.2%ED1073EKnD431086 KKnD10765E106E42
Rond 3, som Väst med Anita Ottosson mot Maud Ohlsson och Kerstin Bernmo
52 N= -110 0 0% 14 46.6%4K96429KD9764 K962EKnD8761052
61NT S-2 100 6 100% 20 55.5%K942K931065D52 Kn53DKn6EKn87K104
Rond 4, som Väst med Marianne Palmqvist mot Mona Justusson och Nanna Vestergaard
75 S= -600 6 100% 26 61.9%E93KKn610742754 87659874Kn81086
82 S+2 -170 0 0% 26 54.1%862E83DKn98439 754Kn7654EKD52
Rond 5, som Nord med Inger Andersson mot Maud Ohlsson och Per Johansson
93NT S-2 -100 3 50% 29 53.7%DD109876294DKn5 EKn108EEKn1062873
105 V+1 -620 4 67% 33 55.0%DKn10210845ED872 E57652D6Kn10953
Rond 6, som Öst med Kerstin Andersson mot Mona Justusson och Britta Borg
113NT Ö-3 -150 0 0% 33 50.0%6KD1087D962873 E1073Kn652KKn7K9
122 S= -110 3 50% 36 50.0%1047EKn96E98652 D765KD9D1082D7
Rond 7, som Nord med Ann-Louise Karlsson mot Per Johansson och Eva Lorentzon
134 N-1 -100 0 0% 36 46.2%984ED54ED8E87 D763Kn732Kn10545
144 S-1 -50 1 17% 37 44.1%KKn71081092109753 8EKDKn654K86E8
Rond 8, som Väst med Sören Hammer mot Elisabeth Jacobsson och Britta Borg
153 S= -110 0 0% 37 41.1%K3Kn962D542K65 EDKn105ED8Kn76108
164 Ö+2 680 2 33% 39 40.6%Kn7D9ED7EKD986 EKD1054261061075
Rond 9, som Öst med Kerstin Bernmo mot Eva Lorentzon och Anders Jansson
173NT Ö= 400 6 100% 45 44.1%EK742E104E10886 DKn865K732ED54
184 N-1 100 5 83% 50 46.3%K876D52EKn5432 943Kn87D106KKn73
Rond 10, som Öst med Nanna Vestergaard mot Elisabeth Jacobsson och Anita Ottosson
192 N-2 100 2 33% 52 45.6%62K76297EKn842 ED91094EKn8KD76
205 Ö= 600 2 33% 54 45.0%8432643EKn7974 E10EKDKD8432E5
Rond 11, som Väst med Maud Ohlsson mot Marianne Palmqvist och Anders Jansson
214 Ö+1 450 5 83% 59 46.8%ED42K42832D105 Kn109851063ED7EK
222 V+1 140 6 100% 65 49.2%E1065D109K1010973 KD3275326EDKn8
Rond 12, som Syd med Mona Justusson mot Inger Andersson och Anita Ottosson
232 Ö-2 200 4 67% 69 50.0%E10D10976497297 Kn65K83KD106EK3
245 N-1 -50 0 0% 69 47.9%EKD7643KEDKn104 KDKn9765210108K9