Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 4 bord, 16 spelare. Antal brickor: 24. Medel: 72.0.

Privatprotokoll för Marianne Palmqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Väst med Inger Andersson mot Britta Borg och Sören Hammer
12NT S= -120 6 100% 6 100.0%E105DKn9E43D1092 97643K10653876
23 Ö= 140 5 83% 11 91.5%EKKn952Kn10753210 109863K83K6EK9
Rond 2, som Väst med Maud Ohlsson mot Mona Justusson och Ann-Louise Karlsson
34 V-1 -100 0 0% 11 61.0%KD6543E584D74 E102D1094DKn105EKn
42 N= -110 6 100% 17 70.8%9642KKKn92KKn95 8598432875D73
Rond 3, som Nord med Eva Lorentzon mot Britta Borg och Anders Jansson
54 N-3 -300 0 0% 17 56.6%E10875D8K104EKn8 DKn310753EKn5323
62 Ö= -90 2 33% 19 52.7%ED108685D94973 7E10742K32EKn86
Rond 4, som Öst med Ingmar Kärrsten mot Mona Justusson och Nanna Vestergaard
75 S= -600 6 100% 25 59.4%87659874Kn81086 E93KKn610742754
82 S+2 -170 0 0% 25 52.0%754Kn7654EKD52 862E83DKn98439
Rond 5, som Nord med Elisabeth Jacobsson mot Anders Jansson och Kerstin Andersson
94 N-3 -150 0 0% 25 46.2%DD109876294DKn5 EKn108EEKn1062873
103NT Ö+1 -630 2 33% 27 44.9%DKn10210845ED872 E57652D6Kn10953
Rond 6, som Väst med Per Johansson mot Kerstin Bernmo och Nanna Vestergaard
114 S= -130 2 33% 29 43.8%E1073Kn652KKn7K9 6KD1087D962873
122 S+1 -140 0 0% 29 40.2%D765KD9D1082D7 1047EKn96E98652
Rond 7, som Öst med Sören Hammer mot Kerstin Andersson och Anita Ottosson
131NT N+2 -150 2 33% 31 39.6%EK5108K93210943 Kn102K9676KDKn62
144 S-1 50 5 83% 36 42.7%D642732EDKn5KKn E109539743D642
Rond 8, som Öst med Ann-Louise Karlsson mot Kerstin Bernmo och Inger Andersson
152NT V= 120 4 67% 40 44.3%EDKn105ED8Kn76108 K3Kn962D542K65
164 V+2 170 0 0% 40 41.6%EKD1054261061075 Kn7D9ED7EKD986
Rond 9, som Väst med Britta Borg mot Maud Ohlsson och Anita Ottosson
174 V-2 -100 0 0% 40 39.1%DKn865K732ED54 EK742E104E10886
184 N+1 -650 0 0% 40 36.9%943Kn87D106KKn73 K876D52EKn5432
Rond 10, som Syd med Mona Justusson mot Eva Lorentzon och Inger Andersson
193NT V= -600 2 33% 42 36.7%8543E8510521095 KKn107DKn3KD6433
203NT V+2 -660 0 0% 42 34.9%Kn1087510965DKn32 KDKn976592K1086
Rond 11, som Nord med Anders Jansson mot Maud Ohlsson och Ingmar Kärrsten
214 Ö+1 -450 1 17% 43 34.0%763D985K105473 KEKn7Kn96Kn98642
222 V+1 -140 0 0% 43 32.5%984E64EDKn3252 Kn7KKn898754K64
Rond 12, som Syd med Nanna Vestergaard mot Elisabeth Jacobsson och Eva Lorentzon
231NT N+3 180 2 33% 45 32.5%E10D10976497297 Kn65K83KD106EK3
244 N+1 450 5 83% 50 34.6%EKD7643KEDKn104 KDKn9765210108K9