Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Nord med Inger Wallin mot Agneta Hägerström och Ingalill Johanssson | ||||||||
1 | 2 S+1 | 110 | 10 | 71% | 10 | 71.0% | D83Kn872D4K1073 | EKE93K9538652 |
2 | 1NT Ö+1 | -120 | 2 | 14% | 12 | 42.5% | 95542Kn9753265 | EDKnEK6106DKn987 |
Rond 2, som Öst med Rosie Hansson mot Lennart Nordberg och Inger Wallin | ||||||||
3 | 4 N= | -420 | 4 | 29% | 16 | 38.0% | Kn7539421087E82 | EKD6942KKn10764 |
4 | 3NT N+4 | -720 | 7 | 50% | 23 | 41.0% | 752Kn98652DKn97 | 61053DKn9843654 |
Rond 3, som Syd med Sören Hammer mot Rolf Nilsson och Kerstin Adie | ||||||||
5 | 1NT V+1 | -120 | 1 | 7% | 24 | 34.2% | 74E963K1086E95 | Kn1063K87D543K4 |
6 | 2 Ö+2 | -130 | 9 | 64% | 33 | 39.2% | KKD9287654742 | 76532E10864K86 |
Rond 4, som Väst med Charlotte Brydolf mot Bengt Appelqvist och Ingrid Olsson | ||||||||
9 | 3NT S-2 | 100 | 12 | 86% | 45 | 45.9% | 7654Kn1087EKD95 | E10532Kn92E54102 |
10 | 3NT V+1 | 630 | 7 | 50% | 52 | 46.4% | KKn98ED7Kn52E83 | 65365EKD10874Kn |
Rond 5, som Väst med Rolf Nilsson mot Kerstin Adie och Greger Sundgren | ||||||||
11 | 5 S= | -400 | 8 | 57% | 60 | 47.6% | E10321043K56532 | DKn9875876D984 |
12 | 3 Ö-3 | -150 | 0 | 0% | 60 | 42.8% | 763D952D98KKn4 | KD109EKn3EKn3962 |
Rond 6, som Öst med Agneta Hägerström mot Britt Bengtsson och Ingalill Johanssson | ||||||||
13 | 2 Ö= | 90 | 2 | 14% | 62 | 40.2% | KK875EK8642107 | E8742D1067K932 |
14 | 3NT Ö= | 400 | 6 | 43% | 68 | 40.4% | ED9543K1073965 | 542EK109DKnEKKn4 |
Rond 7, som Väst med Lennart Nordberg mot Britt Bengtsson och Rosie Hansson | ||||||||
15 | 4 Ö-1 | -50 | 13 | 93% | 81 | 44.5% | EK8Kn101083Kn9652 | D10975328525ED |
16 | 4 Ö-1 | -100 | 3 | 21% | 84 | 42.8% | E7632EK108D752 | KKn1086294DKnE63 |
Rond 8, som Väst med Lennart Nilsson mot Sören Hammer och Margaretha Bodén | ||||||||
17 | 3NT V+1 | 430 | 11 | 79% | 95 | 45.2% | Kn9743EK3K9837 | ED986EK1065432 |
18 | 3 N+1 | -170 | 8 | 57% | 103 | 45.9% | 887DKn7532E852 | DKn109296298KD9 |
Rond 9, som Syd med Ingrid Olsson mot Charlotte Brydolf och Bengt Appelqvist | ||||||||
19 | 1 S+1 | 110 | 3 | 21% | 106 | 44.5% | KKnK10863KD8EK7 | D105Kn5274D8632 |
20 | 3NT S= | 600 | 5 | 36% | 111 | 44.0% | KD10EKn8Kn109D982 | E75D95E632E76 |
Rond 10, som Nord med Greger Sundgren mot Lennart Nilsson och Margaretha Bodén | ||||||||
23 | 3NT V-1 | 100 | 11 | 79% | 122 | 45.8% | 10983274E973K6 | D7D963K2Kn9743 |
24 | 4 Ö+2 | -480 | 6 | 43% | 128 | 45.7% | D397653872842 | K7EKKn8Kn9310653 |
Rond 11, som Väst med Birgitta Almgren mot Britt Inger Kjellman och Inger Wallin | ||||||||
25 | 3NT N+3 | -490 | 2 | 14% | 130 | 44.2% | 109754Kn10752K98 | K543298983E75 |
26 | 3 V-1 | -100 | 4 | 29% | 134 | 43.5% | K962Kn109DKn876E | 7E742E95D10852 |
Rond 12, som Öst med Stig Emblad mot Per Johansson och Greger Sundgren | ||||||||
27 | 4 N+2 | -480 | 10 | 71% | 144 | 44.7% | E109649851082107 | DKn3Kn976465432 |
28 | 3NT V+1 | 430 | 10 | 71% | 154 | 45.8% | Kn91072ED854DKn9 | EKD3ED53KnE863 |