Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Rolf Nilsson mot Sören Hammer och Lennart Nilsson | ||||||||
1 | 1 V-1 | -50 | 8 | 57% | 8 | 57.0% | 107642104E10876Kn | Kn95KD65Kn2ED94 |
2 | 1NT S= | -90 | 4 | 29% | 12 | 43.0% | 1032Kn87E8EK1043 | K8764D1093KD42 |
Rond 2, som Väst med Lennart Nordberg mot Per Johansson och Inger Wallin | ||||||||
5 | 1 Ö= | 80 | 6 | 43% | 18 | 43.0% | E8D104EKn9DKn872 | KD952Kn52721063 |
6 | 5 Ö+2 | 640 | 14 | 100% | 32 | 57.2% | D9Kn53D1032DKn95 | EKn10847EKn9EK103 |
Rond 3, som Öst med Lennart Nilsson mot Rolf Nilsson och Greger Sundgren | ||||||||
7 | 2NT Ö+1 | 150 | 12 | 86% | 44 | 63.0% | DKn6EK72EKD396 | 97421095397KKn4 |
8 | 2 Ö+2 | 170 | 9 | 64% | 53 | 63.2% | E8654KKn106D2E5 | D93E865DKn10973 |
Rond 4, som Nord med Ingrid Olsson mot Charlotte Brydolf och Kerstin Trydell | ||||||||
9 | 3NT S-2 | -100 | 2 | 14% | 55 | 56.1% | Kn84ED10863K2Kn7 | KD9K7D9638643 |
10 | 3NT V+1 | -630 | 7 | 50% | 62 | 55.4% | E104KKn8493D1097 | D72109326K6542 |
Rond 5, som Nord med Inger Wallin mot Rosie Hansson och Stig Emblad | ||||||||
11 | 3 N+2 | 150 | 2 | 14% | 64 | 50.8% | K6KKn5EKn10761087 | 4ED92432EKDKn9 |
12 | 2NT V-1 | 50 | 10 | 71% | 74 | 52.8% | 852107K1052D1075 | EKn4K864764E83 |
Rond 6, som Syd med Sören Hammer mot Britt Inger Kjellman och Agneta Hägerström | ||||||||
15 | 5 N+1 | 620 | 8 | 57% | 82 | 53.2% | Kn64K4Kn764K1084 | ED9763EKD9273 |
16 | 4 Ö= | -620 | 0 | 0% | 82 | 48.8% | D953KKn87943K8 | 4ED1057652Kn1094 |
Rond 7, som Syd med Britt Bengtsson mot Per Johansson och Lennart Nordberg | ||||||||
17 | 5 Ö-1 | 50 | 11 | 79% | 93 | 51.1% | K272D107542Kn98 | 10865DKn1054EKn6D |
18 | 4 N= | 620 | 11 | 79% | 104 | 53.1% | E653K10536Kn1073 | K74EDKn4EK10464 |
Rond 8, som Väst med Charlotte Brydolf mot Ingrid Olsson och Kerstin Trydell | ||||||||
19 | 1 S+1 | -110 | 11 | 79% | 115 | 54.8% | 862E94E9652Kn9 | E9743D7Kn1031054 |
20 | 3NT S= | -600 | 9 | 64% | 124 | 55.4% | 3K76432D87554 | Kn9864210K4KKn103 |
Rond 9, som Väst med Britt Inger Kjellman mot Agneta Hägerström och Greger Sundgren | ||||||||
21 | 1 N+3 | -170 | 9 | 64% | 133 | 55.9% | Kn975375E52D108 | K1061086Kn743K96 |
22 | 4 N= | -130 | 4 | 29% | 137 | 54.4% | 9579652KD9875 | 108763KKn10984EKn |
Rond 10, som Öst med Rosie Hansson mot Britt Bengtsson och Stig Emblad | ||||||||
23 | 1 Ö+1 | 110 | 8 | 57% | 145 | 54.5% | E4EK1085DKn106E5 | KKn65Kn2854D1082 |
24 | 4 V+2 | 480 | 8 | 57% | 153 | 54.6% | 109542D10426DKn7 | EKn86EKD1054EK9 |
Rond 11, som Väst med Margaretha Bodén mot Britt Bengtsson och Kerstin Adie | ||||||||
25 | 4 N+2 | -480 | 5 | 36% | 158 | 53.8% | 109754Kn10752K98 | K543298983E75 |
26 | 1NT S-1 | 100 | 8 | 57% | 166 | 53.9% | K962Kn109DKn876E | 7E742E95D10852 |
Rond 12, som Väst med Ingalill Johanssson mot Sören Hammer och Birgitta Almgren | ||||||||
27 | 4 N+1 | -450 | 14 | 100% | 180 | 55.9% | DKn3Kn976465432 | E109649851082107 |
28 | 3NT V= | 400 | 4 | 29% | 184 | 54.8% | EKD3ED53KnE863 | Kn91072ED854DKn9 |