Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Albrekts » Bruces Blomstertävling 2019-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Bruces Blomstertävling 2019-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 238.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Karin Edler - Gunilla Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Birgitta Lénberg - Kenneth Svensson
14 S= -420 5.0 25% 5 25.0%953EKDKn6KnKn1083 D105D1097542975
23 N= -110 8.0 40% 13 32.5%K104K643D9853E DKn76D952102D106
Rond 2, som NS mot par 15, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
32 S= 110 13.0 65% 26 43.3%8538462EKKn764 Kn92ED1052E1073D
43 S+2 150 9.0 45% 35 43.8%E84E8532D7652 6327EKKn10943EK
Rond 3, som ÖV mot par 14, Per Sintorn - Axel Selvén
51NT N= -90 7.0 35% 42 42.0%KD83106463DKn43 1065KD97E105K62
63NT N-1 50 14.0 70% 56 46.7%65E1076E9876Kn5 Kn93298532KD97
Rond 4, som NS mot par 13, Uno Andersson - Ann Öhnedal
76 S+1 1460 7.0 35% 63 45.0%E6ED1087643E96 KD84K5DKn108E74
84 N-1 -50 12.0 60% 75 46.9%E83KKn76KD10K74 D75ED54EKn6Kn96
Rond 5, som NS mot par 24, Jan Malmberg - Jan Björkman
93 N+2 150 6.0 30% 81 45.0%42DDKn10853K876 E65KKn87EK9253
101 S-1 -100 15.0 75% 96 48.0%Kn1076Kn864K8743 KD52107DKn965KD
Rond 6, som NS mot par 23, Agneta Svenberg - Andrea Nilsson
114 Ö+3 -510 6.0 30% 102 46.4%962K10962DKn765 10D854K108543D2
123NT Ö= -400 9.0 45% 111 46.2%E84D65Kn1075E65 965Kn9843E43104
Rond 7, som ÖV mot par 22, Olof Helmersson - Sten Jonsson
133 S-1 100 12.0 60% 123 47.3%97109D42KD10976 42ED85432KKn7E
145D S-2 300 18.0 90% 141 50.4%432Kn1097286D92 EKDKn107K6EKn1073
Rond 8, som ÖV mot par 21, Lennart Johansson - Göran Svensson
152 V= 110 14.0 70% 155 51.7%52K8654D75428 EKDKn4EKn6D6542
163 V-3 -300 0.0 0% 155 48.4%E9866EK953E105 74D108742Kn10793
Rond 9, som NS mot par 20, Ulla Johansson - Lennart Johansson
173 V+1 -130 8.0 40% 163 47.9%763Kn87547Kn653 EKD82K109KnD1072
182 Ö+2 -170 10.0 50% 173 48.1%E5Kn62E6ED10952 742105410985428
Rond 10, som NS mot par 19, Jesper Swedenborg - Lars-Göran Larsson
192 S-1 -50 12.0 60% 185 48.7%E872D106D86ED6 Kn495753KKn10432
203NT S+2 660 6.0 30% 191 47.8%EKn9763K3KnD1063 E852EKD6EKn974
Rond 11, som NS mot par 18, Agneta Klint - Ingrid Dahlin
213 V+1 -170 19.0 95% 210 50.0%Kn986285D4K1073 EK73KKn9765342
222 N+2 170 12.0 60% 222 50.5%KKn98102EKKn5283 E1075K763109Kn52
Rond 12, som NS mot par 17, Annika Levin - Anita Riccius
233 N+1 130 10.0 50% 232 50.4%EKn83K5EKn109743 52983D8EKKn1054
244 N+1 450 11.0 55% 243 50.6%EKn10862EK92DKn2 EK1062K95104953