Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Albrekts » Bruces Blomstertävling 2019-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Bruces Blomstertävling 2019-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 238.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunilla Jern - Bo Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Agneta Svenberg - Andrea Nilsson
14 S= 420 15.0 75% 15 75.0%EKn62832E83ED2 K10874974K6K64
22 Ö= -110 6.0 30% 21 52.5%3Kn87K64KKn8543 E9852E10EKn7972
Rond 2, som NS mot par 22, Olof Helmersson - Sten Jonsson
33 N= 110 13.0 65% 34 56.7%8538462EKKn764 Kn92ED1052E1073D
46NT S-1 -100 1.0 5% 35 43.8%E84E8532D7652 6327EKKn10943EK
Rond 3, som NS mot par 21, Lennart Johansson - Göran Svensson
51NT N= 90 13.0 65% 48 48.0%EKn4E83DKn92E108 972Kn52K874975
63NT N-1 -50 6.0 30% 54 45.0%ED7KKn42K4E1082 K1084D53DKn10643
Rond 4, som ÖV mot par 20, Ulla Johansson - Lennart Johansson
74 S+2 -680 20.0 100% 74 52.9%1099276542DKn103 Kn7532KnK93K852
83NT N-1 50 8.0 40% 82 51.2%Kn109239872E853 K6410982543D102
Rond 5, som ÖV mot par 19, Jesper Swedenborg - Lars-Göran Larsson
93NT S-1 50 20.0 100% 102 56.7%KD9754764Kn942 Kn1083E109632ED10
101 S-1 100 5.0 25% 107 53.5%E84D93E10832106 93EK5274EKn952
Rond 6, som NS mot par 18, Agneta Klint - Ingrid Dahlin
114 Ö+3 -510 6.0 30% 113 51.4%962K10962DKn765 10D854K108543D2
123NT Ö+1 -430 0.0 0% 113 47.1%E84D65Kn1075E65 965Kn9843E43104
Rond 7, som NS mot par 17, Annika Levin - Anita Riccius
133 S-1 -100 8.0 40% 121 46.5%D8Kn76E10953Kn83 EKKn10653K86542
143 S= 110 20.0 100% 141 50.4%96ED854942Kn105 853KD53EK8764
Rond 8, som NS mot par 16, Birgitta Lénberg - Kenneth Svensson
152 V= -110 6.0 30% 147 49.0%10876D1097K108K10 9332EKn93EKn973
163 N-1 -50 7.0 35% 154 48.1%D5E95864KKn842 KKn1032KKn3D2D76
Rond 9, som NS mot par 15, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
172 S+1 140 20.0 100% 174 51.2%763Kn87547Kn653 EKD82K109KnD1072
184 Ö-2 100 19.0 95% 193 53.6%E5Kn62E6ED10952 742105410985428
Rond 10, som ÖV mot par 14, Per Sintorn - Axel Selvén
191NT N+1 -120 4.0 20% 197 51.8%1053KKn87392987 KD96E42EKKn1045
206 S= -1370 2.0 10% 199 49.8%K1054DKn7642852 D8210941098753K
Rond 11, som NS mot par 13, Uno Andersson - Ann Öhnedal
214 Ö+1 -450 3.0 15% 202 48.1%Kn986285D4K1073 EK73KKn9765342
221 N+3 170 12.0 60% 214 48.6%KKn98102EKKn5283 E1075K763109Kn52
Rond 12, som ÖV mot par 24, Jan Malmberg - Jan Björkman
233 N+1 -130 10.0 50% 224 48.7%KD4DKn762K9876 10976E1046532D2
244 N+1 -450 9.0 45% 233 48.5%D975373Kn863K10 Kn84D4D75E8764