Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Albrekts » Bruces Blomstertävling 2019-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Bruces Blomstertävling 2019-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 238.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Åke Ericsson - Kjell Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
12 S+1 -140 20.0 100% 20 100.0%953EKDKn6KnKn1083 D105D1097542975
21NT V+2 150 20.0 100% 40 100.0%K104K643D9853E DKn76D952102D106
Rond 2, som NS mot par 14, Per Sintorn - Axel Selvén
34 N-2 -100 4.0 20% 44 73.3%8538462EKKn764 Kn92ED1052E1073D
43 S+4 190 15.0 75% 59 73.8%E84E8532D7652 6327EKKn10943EK
Rond 3, som NS mot par 13, Uno Andersson - Ann Öhnedal
51NT N= 90 13.0 65% 72 72.0%EKn4E83DKn92E108 972Kn52K874975
63NT N= 400 20.0 100% 92 76.7%ED7KKn42K4E1082 K1084D53DKn10643
Rond 4, som NS mot par 24, Jan Malmberg - Jan Björkman
77NT S= 2220 20.0 100% 112 80.0%E6ED1087643E96 KD84K5DKn108E74
84 N-2 -100 2.0 10% 114 71.2%E83KKn76KD10K74 D75ED54EKn6Kn96
Rond 5, som NS mot par 23, Agneta Svenberg - Andrea Nilsson
94 N+1 150 6.0 30% 120 66.7%42DDKn10853K876 E65KKn87EK9253
102 V+2 -130 8.0 40% 128 64.0%Kn1076Kn864K8743 KD52107DKn965KD
Rond 6, som ÖV mot par 22, Olof Helmersson - Sten Jonsson
114 V+3 510 14.0 70% 142 64.5%KKn7543Kn976KKn9 ED8E73E2E10843
124 Ö= 420 17.0 85% 159 66.2%DKnEK107KD62832 K10732298KDKn97
Rond 7, som NS mot par 21, Lennart Johansson - Göran Svensson
134 V-1 100 14.0 70% 173 66.5%D8Kn76E10953Kn83 EKKn10653K86542
144 V-2 100 16.0 80% 189 67.5%96ED854942Kn105 853KD53EK8764
Rond 8, som ÖV mot par 20, Ulla Johansson - Lennart Johansson
151 V+4 200 20.0 100% 209 69.7%52K8654D75428 EKDKn4EKn6D6542
162 S-1 50 13.0 65% 222 69.4%E9866EK953E105 74D108742Kn10793
Rond 9, som NS mot par 19, Jesper Swedenborg - Lars-Göran Larsson
174 Ö= -130 8.0 40% 230 67.6%763Kn87547Kn653 EKD82K109KnD1072
184 Ö-1 50 14.0 70% 244 67.8%E5Kn62E6ED10952 742105410985428
Rond 10, som NS mot par 18, Agneta Klint - Ingrid Dahlin
191 V+4 -150 2.0 10% 246 64.7%E872D106D86ED6 Kn495753KKn10432
203NT N+2 660 6.0 30% 252 63.0%EKn9763K3KnD1063 E852EKD6EKn974
Rond 11, som NS mot par 17, Annika Levin - Anita Riccius
214 V+1 -450 3.0 15% 255 60.7%Kn986285D4K1073 EK73KKn9765342
222 N+2 170 12.0 60% 267 60.7%KKn98102EKKn5283 E1075K763109Kn52
Rond 12, som ÖV mot par 16, Birgitta Lénberg - Kenneth Svensson
232 N+2 -130 10.0 50% 277 60.2%KD4DKn762K9876 10976E1046532D2
246 N-1 50 19.0 95% 296 61.7%D975373Kn863K10 Kn84D4D75E8764