Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Albrekts » Bruces Blomstertävling 2019-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Bruces Blomstertävling 2019-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 238.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Nicklas Bårman - Christina Ederberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 22, Olof Helmersson - Sten Jonsson
12 S+2 170 5.0 25% 5 25.0%EKn62832E83ED2 K10874974K6K64
22 Ö= -110 6.0 30% 11 27.5%3Kn87K64KKn8543 E9852E10EKn7972
Rond 2, som NS mot par 21, Lennart Johansson - Göran Svensson
33 S= 140 20.0 100% 31 51.7%8538462EKKn764 Kn92ED1052E1073D
45 S= 600 19.0 95% 50 62.5%E84E8532D7652 6327EKKn10943EK
Rond 3, som NS mot par 20, Ulla Johansson - Lennart Johansson
51NT N= 90 13.0 65% 63 63.0%EKn4E83DKn92E108 972Kn52K874975
61NT N+3 180 18.0 90% 81 67.5%ED7KKn42K4E1082 K1084D53DKn10643
Rond 4, som ÖV mot par 19, Jesper Swedenborg - Lars-Göran Larsson
76 S+1 -1460 13.0 65% 94 67.1%1099276542DKn103 Kn7532KnK93K852
85 N-1 50 8.0 40% 102 63.8%Kn109239872E853 K6410982543D102
Rond 5, som NS mot par 18, Agneta Klint - Ingrid Dahlin
94 S= 130 2.0 10% 104 57.8%42DDKn10853K876 E65KKn87EK9253
102NT Ö+1 -150 5.0 25% 109 54.5%Kn1076Kn864K8743 KD52107DKn965KD
Rond 6, som ÖV mot par 17, Annika Levin - Anita Riccius
114 Ö+2 480 4.0 20% 113 51.4%KKn7543Kn976KKn9 ED8E73E2E10843
123NT Ö= 400 11.0 55% 124 51.7%DKnEK107KD62832 K10732298KDKn97
Rond 7, som NS mot par 16, Birgitta Lénberg - Kenneth Svensson
134 V-1 100 14.0 70% 138 53.1%D8Kn76E10953Kn83 EKKn10653K86542
144 V-1 50 12.0 60% 150 53.6%96ED854942Kn105 853KD53EK8764
Rond 8, som NS mot par 15, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
151NT Ö-1 50 14.0 70% 164 54.7%10876D1097K108K10 9332EKn93EKn973
163 Ö-1 100 16.0 80% 180 56.2%D5E95864KKn842 KKn1032KKn3D2D76
Rond 9, som NS mot par 14, Per Sintorn - Axel Selvén
176 V-2 100 18.0 90% 198 58.2%763Kn87547Kn653 EKD82K109KnD1072
184 Ö= -420 5.0 25% 203 56.4%E5Kn62E6ED10952 742105410985428
Rond 10, som ÖV mot par 13, Uno Andersson - Ann Öhnedal
192 V+2 130 14.0 70% 217 57.1%1053KKn87392987 KD96E42EKKn1045
202 N+2 -170 20.0 100% 237 59.2%K1054DKn7642852 D8210941098753K
Rond 11, som ÖV mot par 24, Jan Malmberg - Jan Björkman
214 V= 420 9.0 45% 246 58.6%D543EKn106EEKn96 107KD9421082D85
223 N+1 -170 8.0 40% 254 57.7%632EKn84876ED10 D4D95D43K9764
Rond 12, som NS mot par 23, Agneta Svenberg - Andrea Nilsson
233 N+1 130 10.0 50% 264 57.4%EKn83K5EKn109743 52983D8EKKn1054
246 N-1 -50 1.0 5% 265 55.2%EKn10862EK92DKn2 EK1062K95104953