Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
13NT N+3 -490 0 0% 0 0.0%KKn876Kn53Kn97Kn9 910982E61086432
25 N= -600 2 17% 2 8.5%K10986962Kn8762 Kn5E8752E4K1053
Rond 2, som ÖV mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
34 N-2 100 12 100% 14 39.0%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
43 V+1 170 12 100% 26 54.2%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som ÖV mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
52D N= -670 0 0% 26 43.4%D4EKn972E9E1032 10985K1042KD654
63 V-1 -100 2 17% 28 39.0%86542D4EKn9Kn75 EKD10Kn863210D104
Rond 4, som NS mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
73D S+1 930 12 100% 40 47.7%10984275764D64 KDKn763K8EK5K3
84 V-2 100 11 92% 51 53.2%E107E529853D97 Kn5103ED72EKKn82
Rond 5, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
91 S+1 110 8 67% 59 54.8%D2ED109K853543 KKn1095Kn87674K6
104 V-1 100 10 83% 69 57.6%K1076105E1053K92 D8276874D8643
Rond 6, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
112 V+2 -170 12 100% 81 61.5%10952763Kn963102 Kn395EKD872E53
124 S= 620 12 100% 93 64.7%10962K55KDKn752 D873ED2E98398
Rond 7, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
134 V+1 650 9 75% 102 65.5%KKn7862EDKKn832 D106532KnK108653
141 V+1 110 6 50% 108 64.4%863Kn98K865832 EKD107D1054107KKn
Rond 8, som NS mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
155 Ö+2 -510 11 92% 119 66.2%5EK94E98542K7 Kn10875363108643
162NT V+1 -150 2 17% 121 63.1%DKn64KD9759865 10732KDKn742Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
173NT Ö+1 430 9 75% 130 63.8%D8EDKn7539KD87 EK6326KDKn6Kn52
183NT S= -600 2 17% 132 61.2%KD672Kn74D7432 10743KD98986E9
Rond 10, som ÖV mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
193NT V= 600 2 17% 134 58.9%106D83EKD76553 E83KKn1052Kn4ED7
202 V= 110 8 67% 142 59.3%1072E9754109867 E985432EDKnKD4
Rond 11, som NS mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
213NT N+1 630 11 92% 153 60.9%Kn10KD73EKn9Kn965 ED86E1061085K73
223NT N+1 430 10 83% 163 61.9%EKnDKn107385KKn104 8632EKKDKn4322
Rond 12, som ÖV mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
231NT S-4 400 8 67% 171 62.1%KDKnKnDKn1083ED65 108652ED575K87
244 V+1 450 4 33% 175 60.9%DKn762K7EDKn1094 E62EKD84D3K83