Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Alcibiades Azolas - Anders Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
15 N+1 -420 6 50% 6 50.0%KKn876Kn53Kn97Kn9 910982E61086432
23 N+2 -150 7 58% 13 54.0%K10986962Kn8762 Kn5E8752E4K1053
Rond 2, som ÖV mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
33 N= -140 4 33% 17 47.0%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
44 S-1 100 8 67% 25 52.0%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
54 Ö-2 100 10 83% 35 58.2%EKn76321065D787 KD843KKn8653Kn9
62 Ö= -110 5 42% 40 55.5%93E105K87K9862 Kn7K97D65432E3
Rond 4, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
74 S-1 -100 0 0% 40 47.6%10984275764D64 KDKn763K8EK5K3
83 V+1 -170 0 0% 40 41.6%E107E529853D97 Kn5103ED72EKKn82
Rond 5, som ÖV mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
93 S-2 100 8 67% 48 44.4%87633ED109E1098 E4K542Kn62DKn72
103 Ö= 140 7 58% 55 45.8%E94DKn93D96E105 Kn53EK842KKn2Kn7
Rond 6, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
114 V+1 450 9 75% 64 48.5%EK87KD105K9864 D64EKn842104DKn7
121NT N+3 -180 2 17% 66 45.8%KnKn10973DKn1072E3 EK54864K641064
Rond 7, som NS mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
133 V+2 -200 7 58% 73 46.8%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
141 V+1 -110 6 50% 79 47.0%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
156D Ö+1 -1310 2 17% 81 45.0%5EK94E98542K7 Kn10875363108643
164 V-1 100 6 50% 87 45.3%DKn64KD9759865 10732KDKn742Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
173NT V-1 -50 3 25% 90 44.1%D8EDKn7539KD87 EK6326KDKn6Kn52
183NT N-1 100 9 75% 99 45.8%KD672Kn74D7432 10743KD98986E9
Rond 10, som ÖV mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
193NT V-1 -100 0 0% 99 43.4%106D83EKD76553 E83KKn1052Kn4ED7
203 S-1 100 5 42% 104 43.4%1072E9754109867 E985432EDKnKD4
Rond 11, som NS mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
213NT N-2 -200 0 0% 104 41.3%Kn10KD73EKn9Kn965 ED86E1061085K73
222NT N+1 150 2 17% 106 40.2%EKnDKn107385KKn104 8632EKKDKn4322
Rond 12, som NS mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
231NT S-4 -400 4 33% 110 39.9%943107642642104 E7K983EK9Kn932
244 V+1 -450 8 67% 118 41.0%K1095Kn1093Kn10622 84375E9854765