Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
13NT N+2 -460 2 17% 2 17.0%KKn876Kn53Kn97Kn9 910982E61086432
23 N+1 -130 10 83% 12 50.0%K10986962Kn8762 Kn5E8752E4K1053
Rond 2, som ÖV mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
32 N= -110 6 50% 18 50.0%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
44 V-3 -300 0 0% 18 37.5%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som NS mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
53 Ö= -140 7 58% 25 41.6%EKn76321065D787 KD843KKn8653Kn9
62 V= -110 5 42% 30 41.7%93E105K87K9862 Kn7K97D65432E3
Rond 4, som ÖV mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
74 S-1 100 12 100% 42 50.0%5EDKn9632102Kn72 E104DKn983E10985
83 V+1 170 12 100% 54 56.2%KKn9876Kn10610654 KD986432D4K43
Rond 5, som ÖV mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
93 N+2 -200 0 0% 54 50.0%87633ED109E1098 E4K542Kn62DKn72
104 Ö-1 -100 2 17% 56 46.7%E94DKn93D96E105 Kn53EK842KKn2Kn7
Rond 6, som ÖV mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
114 V+1 450 9 75% 65 49.3%EK87KD105K9864 D64EKn842104DKn7
124 S-1 100 7 58% 72 50.0%KnKn10973DKn1072E3 EK54864K641064
Rond 7, som ÖV mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
134 N-1 100 0 0% 72 46.2%KKn7862EDKKn832 D106532KnK108653
141 V+2 140 12 100% 84 50.0%863Kn98K865832 EKD107D1054107KKn
Rond 8, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
156 V+1 -1010 7 58% 91 50.5%5EK94E98542K7 Kn10875363108643
164 V-2 200 9 75% 100 52.1%DKn64KD9759865 10732KDKn742Kn94
Rond 9, som NS mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
173NT Ö+1 -430 3 25% 103 50.5%Kn974E1085321063 105K10984274E94
183NT S= 600 10 83% 113 52.3%5E10643K103KKn106 EKn982Kn5ED5285
Rond 10, som NS mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
194 V+2 -680 3 25% 116 50.8%D9542E97108394 KKn76492KKn10862
202 V+2 -170 0 0% 116 48.3%D3DKn10632Kn10862 KKn6K8K754E953
Rond 11, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
212NT N+1 -150 4 33% 120 47.6%K932Kn9842D428 7545K763ED1042
223NT N+1 -430 2 17% 122 46.2%K107594107ED753 D948652E96986
Rond 12, som NS mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
234 V+1 -650 0 0% 122 44.2%943107642642104 E7K983EK9Kn932
243NT V+3 -490 3 25% 125 43.4%K1095Kn1093Kn10622 84375E9854765