Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Kvissleby BK » Partävling fredag 2019-03-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2019-03-29

Partävling, 6 bord, 12 par. Antal brickor: 33. Medel: 165.0.

Privatprotokoll för Lilly Arborelius - Siv Röding

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 9, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
12NT S+1 150 5 50% 5 50.0%
22NT V+2 -180 2 20% 7 35.0%
33NT V+1 -630 4 40% 11 36.7%
Rond 2, som ÖV mot par 11, Axel Berglund - Evy Wåglöf
42 Ö-3 -300 0 0% 11 27.5%
54 N= -620 0 0% 11 22.0%
64 N+1 -450 0 0% 11 18.3%
Rond 3, som ÖV mot par 4, Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren
72NT Ö-2 -200 2 20% 13 18.6%
82 V= 110 2 20% 15 18.8%
91 Ö+2 140 0 0% 15 16.7%
Rond 4, som ÖV mot par 8, Barbro Sjö - Kerstin Pettersson
102 V-1 -100 10 100% 25 25.0%
113NT N+1 -430 0 0% 25 22.7%
123 N-2 200 9 90% 34 28.3%
Rond 5, som NS mot par 7, Erling Lidin - Olle Eriksson
133 Ö-2 200 2 20% 36 27.7%
143NT V+1 -430 0 0% 36 25.7%
152 N+2 170 3 30% 39 26.0%
Rond 6, som NS mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
162 V+2 -170 0 0% 39 24.4%
171NT V= -90 4 40% 43 25.3%
181 V+3 -130 7 70% 50 27.8%
Rond 7, som NS mot par 6, Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren
191 N+2 110 6 60% 56 29.5%
202 V+1 -140 3 30% 59 29.5%
213 V+1 -170 5 50% 64 30.5%
Rond 8, som ÖV mot par 2, Erik Sundqvist - Johan Arborelius
222 Ö+3 200 2 20% 66 30.0%
233 V= 140 6 60% 72 31.3%
242 V-1 -50 5 50% 77 32.1%
Rond 9, som NS mot par 5, Åsa Wallner - Leif Jansson
251NT S= 90 4 40% 81 32.4%
263NT Ö+1 -630 8 80% 89 34.2%
271NT V-1 50 6 60% 95 35.2%
Rond 10, som ÖV mot par 12, Margareta Bergström - Ove Bergström
282 N-1 100 0 0% 95 33.9%
291NT S+1 -120 2 20% 97 33.4%
302 S= -110 4 40% 101 33.7%
Rond 11, som ÖV mot par 3, Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén
311 V+3 170 0 0% 101 32.6%
321NT S+2 -150 4 40% 105 32.8%
334 S+2 -480 0 0% 105 31.8%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT S+3 5 180 10/0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 2NT S+1 7 150 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö-3 E 150 5/5
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2NT S+1 7 150 5/5
Lilly Arborelius - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT S+1 7 150 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö-1 E 50 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 Ö= 3 -110 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö+2 D -170 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+2 D -170 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö+2 D -170 6/4
Lilly Arborelius - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT V+2 7 -180 2/8
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT S-2 9 -200 0/10

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 V-1 6 100 10/0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V= 6 -620 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 V= Kn -620 7/3
Lilly Arborelius - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V+1 3 -630 4/6
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V+1 6 -650 1/9
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö+1 7 -650 1/9

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Lilly Arborelius - Siv Röding 2 Ö-3 E 300 10/0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N= 4 110 8/2
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 N-1 4 -100 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö= E -140 4/6
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N-2 4 -200 1/9
Margareta Bergström - Ove Bergström Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3 N-2 4 -200 1/9

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Lilly Arborelius - Siv Röding 4 N= 2 620 10/0
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 S+2 2 170 8/2
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 N= E 140 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3 N= E 140 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT Ö-2 3 100 2/8
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö= 5 -110 0/10

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Evy Wåglöf Lilly Arborelius - Siv Röding 4 N+1 7 450 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N+1 8 430 8/2
Erling Lidin - Olle Eriksson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 N= 8 420 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3NT N= 8 400 4/6
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N-1 3 -50 1/9
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 N-1 8 -50 1/9

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö-4 Kn 400 10/0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Lilly Arborelius - Siv Röding 2NT Ö-2 9 200 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 2 N-1 9 -100 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V= 10 -110 4/6
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2NT N-3 E -300 2/8
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2NT N-4 9 -400 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö-1 7 50 10/0
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Lilly Arborelius - Siv Röding 2 V= 8 -110 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3 Ö+1 9 -130 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V= 8 -140 4/6
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2 Ö+3 9 -150 2/8
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT Ö= 7 -400 0/10

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Lilly Arborelius - Siv Röding 1 Ö+2 7 -140 10/0
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2NT Ö+2 Kn -180 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT Ö+2 Kn -180 6/4
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö+2 Kn -180 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö+1 6 -630 1/9
Margareta Bergström - Ove Bergström Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3NT Ö+1 E -630 1/9

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 S+1 3 130 7/3
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 S+1 D 130 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 S+1 D 130 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 S+1 D 130 7/3
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 1 S+2 D 110 2/8
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Lilly Arborelius - Siv Röding 2 V-1 Kn 100 0/10

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Lilly Arborelius - Siv Röding 3NT N+1 9 430 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT N= 6 400 8/2
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N= 10 110 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 N= 7 110 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 N+1 D 110 4/6
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 S-3 3 -150 0/10

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4D V-3 2 500 10/0
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N-1 4 -100 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT N-1 4 -100 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3 N-1 4 -100 6/4
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Lilly Arborelius - Siv Röding 3 N-2 9 -200 1/9
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 S-2 E -200 1/9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Sundqvist - Johan Arborelius 6 N= 8 1370 10/0
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+1 K 650 8/2
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 5 N+2 Kn 640 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 5 N= Kn 600 4/6
Lilly Arborelius - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö-2 7 200 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 S-1 K -100 0/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 Ö-1 9 50 8/2
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö-1 9 50 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 Ö-1 3 50 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö+1 9 -140 4/6
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö= 9 -420 2/8
Lilly Arborelius - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+1 9 -430 0/10

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 S= E 620 8/2
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N= 5 620 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N= E 620 8/2
Lilly Arborelius - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N+2 7 170 3/7
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S+1 4 170 3/7
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 3NT N-2 4 -200 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 1NT S-1 D -50 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 1 N-1 E -50 8/2
Axel Berglund - Evy Wåglöf Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT N-1 2 -50 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2NT V= K -120 4/6
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+2 9 -130 2/8
Lilly Arborelius - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 V+2 3 -170 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 E 170 10/0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 Ö-1 E 50 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 5 Ö-1 E 50 7/3
Lilly Arborelius - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 1NT V= 10 -90 4/6
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 4 V= K -130 1/9
Erling Lidin - Olle Eriksson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 V= K -130 1/9

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+2 D -130 7/3
Erling Lidin - Olle Eriksson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 3 V+1 E -130 7/3
Lilly Arborelius - Siv Röding Erik Eriksson - Lasse Jansson 1 V+3 9 -130 7/3
Axel Berglund - Evy Wåglöf Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3 V+1 E -130 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 V+1 E -150 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S-2 2 -200 0/10

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+2 5 170 10/0
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 S+1 10 140 8/2
Lilly Arborelius - Siv Röding Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1 N+2 2 110 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1 N-1 3 -50 3/7
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 S-1 5 -50 3/7
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 1 V= K -70 0/10

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT S-1 4 -100 9/1
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT S-1 4 -100 9/1
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V= 7 -110 6/4
Lilly Arborelius - Siv Röding Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 V+1 6 -140 3/7
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erik Sundqvist - Johan Arborelius 2 Ö+1 9 -140 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2NT S-3 4 -300 0/10

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 V-1 E 50 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö+1 5 -170 5/5
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 2 Ö+2 K -170 5/5
Lilly Arborelius - Siv Röding Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 V+1 5 -170 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V+1 E -170 5/5
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 V= 4 -420 0/10

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 6 Ö-1 7 100 10/0
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Lilly Arborelius - Siv Röding 2 Ö+3 2 -200 8/2
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö+1 7 -630 6/4
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö+1 7 -650 3/7
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 Ö+1 D -650 3/7
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 Ö+2 2 -680 0/10

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-2 7 200 10/0
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 V= 10 -110 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 3 V= 10 -140 4/6
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Lilly Arborelius - Siv Röding 3 V= 10 -140 4/6
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V= 10 -140 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 V+3 10 -200 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 S+1 D 140 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén 1NT V-1 10 50 5/5
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Lilly Arborelius - Siv Röding 2 V-1 K 50 5/5
Axel Berglund - Evy Wåglöf Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V-1 4 50 5/5
Margareta Bergström - Ove Bergström Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 2 V-1 K 50 5/5
Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S-1 E -50 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 S+2 Kn 200 10/0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 2NT S+1 2 150 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+1 10 140 6/4
Lilly Arborelius - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S= 2 90 4/6
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 S-1 2 -50 1/9
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 4 S-1 2 -50 1/9

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 2 V+3 6 -200 10/0
Lilly Arborelius - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 9 -630 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT Ö+2 2 -660 4/6
Erling Lidin - Olle Eriksson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT Ö+2 2 -660 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT Ö+2 7 -660 4/6
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 3NT Ö+3 2 -690 0/10

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT V-1 10 50 6/4
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren 1NT V-1 10 50 6/4
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT Ö-1 3 50 6/4
Lilly Arborelius - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V-1 9 50 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V-1 10 50 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT V= 10 -90 0/10

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Lilly Arborelius - Siv Röding 2 N-1 10 -100 10/0
Axel Berglund - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 V+1 2 -140 8/2
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V+1 2 -170 5/5
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V+1 2 -170 5/5
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V+2 2 -200 2/8
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= 2 -420 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö-2 D 200 10/0
Margareta Bergström - Ove Bergström Lilly Arborelius - Siv Röding 1NT S+1 6 120 8/2
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N= K 110 5/5
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N+1 E 110 5/5
Axel Berglund - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3 V-1 E 100 2/8
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N= K 90 0/10

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT S= 3 120 10/0
Erik Sundqvist - Johan Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+1 4 110 6/4
Barbro Sjö - Kerstin Pettersson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N+1 8 110 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Lilly Arborelius - Siv Röding 2 S= 9 110 6/4
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V-1 K 50 1/9
Axel Berglund - Evy Wåglöf Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 2 Ö-1 D 50 1/9

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Lilly Arborelius - Siv Röding 1 V+3 7 -170 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö= 6 -400 7/3
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 3NT Ö= 3 -400 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 3NT Ö+1 10 -430 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 V+1 2 -450 1/9
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 V+1 7 -450 1/9

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 1NT N+3 4 180 10/0
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Lilly Arborelius - Siv Röding 1NT S+2 8 150 6/4
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 1NT S+2 4 150 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 1NT S+2 8 150 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT S+1 4 120 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 1NT S-1 8 -50 0/10

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kurt-Åke Tagesson - Sören Sörlén Lilly Arborelius - Siv Röding 4 S+2 E 480 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N+1 5 450 7/3
Gudrun Jansson - Elisabeth Malmgren Birgitta Wimmercranz - Kristin Lundgren 4 S+1 7 450 7/3
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Sundqvist - Johan Arborelius 4 N= 5 420 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Kerstin Pettersson 4 N= K 420 2/8
Margareta Bergström - Ove Bergström Axel Berglund - Evy Wåglöf 4 N= 2 420 2/8