Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som ÖV mot par 17, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | ||||||||
1 | 5 V+2 | 440 | 13.7 | 34% | 13.7 | 34.0% | KD10732Kn853D62 | ED9652EKEK1073 |
2 | 6 S-1 | 100 | 39.0 | 98% | 52.7 | 66.0% | D2KnKKn1086541085 | Kn10987653972K2 |
Rond 2, som ÖV mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren | ||||||||
3 | 3 N-2 | 100 | 11.0 | 28% | 63.7 | 53.3% | K87631032E73EK | E275DKn10964D92 |
4 | 3NT V= | 600 | 33.0 | 83% | 96.7 | 60.8% | EKn62EK874Kn675 | D84D6E983E862 |
Rond 3, som NS mot par 15, Sven Grahn - Wiveca Lindström | ||||||||
5 | 3NT N+2 | 660 | 34.0 | 85% | 130.7 | 65.6% | 832KD4K9ED1096 | E6553E8542K75 |
6 | 2 N+2 | 130 | 37.0 | 93% | 167.7 | 70.2% | K1071054DKDKn972 | EKn94K86262653 |
Rond 4, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester | ||||||||
7 | 5 Ö-1 | 100 | 34.0 | 85% | 201.7 | 72.3% | 929652EDKn96K7 | 765E743K87426 |
8 | 4 V-1 | 50 | 38.0 | 95% | 239.7 | 75.1% | D10572108743K65 | K98632K106KD42 |
Rond 5, som NS mot par 13, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö | ||||||||
9 | 2NT Ö+2 | -180 | 10.0 | 25% | 249.7 | 69.6% | ED8DKn107685473 | 974K9473KDKn86 |
10 | 3 S+1 | 130 | 17.0 | 43% | 266.7 | 66.9% | Kn10632E5DKn1054K | D10842KE987542 |
Rond 6, som NS mot par 24, Agneta Johansson - Judit Derzsi-Jalgard | ||||||||
11 | 4 S-1 | -50 | 22.0 | 55% | 288.7 | 65.8% | 63649853D6542 | EKD98575K4K83 |
12 | 4 S= | 620 | 19.0 | 48% | 307.7 | 64.3% | EK595D1082D1093 | D9743KKn72K5EK |
Rond 7, som ÖV mot par 23, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog | ||||||||
13 | 4 V= | 620 | 40.0 | 100% | 347.7 | 67.1% | 1076K9Kn10542E75 | Kn3ED10753E9K109 |
14 | 4 S+1 | -450 | 10.0 | 25% | 357.7 | 64.1% | Kn32732KD65KD8 | ED10975108410Kn65 |
Rond 8, som NS mot par 22, Ann Bellander - Barbro Melander | ||||||||
15 | 1NT S-3 | -300 | 3.0 | 8% | 360.7 | 60.3% | K1095109Kn7543105 | D632E7EK9K987 |
16 | 3 N+2 | 150 | 31.0 | 78% | 391.7 | 61.4% | 53DKn943ED876E | EKn2210532DKn973 |
Rond 9, som ÖV mot par 21, Adam Wasserstrom - Karin Eresund | ||||||||
17 | 3 Ö-1 | -50 | 27.0 | 68% | 418.7 | 61.8% | Kn97EDKn754Kn325 | D8698295EKKn76 |
18 | 1NT V+1 | 120 | 31.0 | 78% | 449.7 | 62.7% | E984EKn87EKn1086 | Kn75D4D32KKn842 |
Rond 10, som NS mot par 20, Ebbe Westman - Rolf Holmér | ||||||||
19 | 3NT V= | -600 | 6.0 | 15% | 455.7 | 60.2% | 5D10862D1083D83 | K109869K72Kn952 |
20 | 2 N= | 110 | 35.0 | 88% | 490.7 | 61.6% | Kn8EKn10EK92DKn75 | K7542862DKn834 |
Rond 11, som NS mot par 19, H.O. Thulin - Lotta Lundberg | ||||||||
21 | 3 S-2 | -200 | 14.0 | 35% | 504.7 | 60.3% | 1076872E1098532 | 4KD9642EK9576 |
22 | 2 Ö= | -90 | 12.0 | 30% | 516.7 | 59.0% | 103K964382D842 | KD942DK763E76 |
Rond 12, som NS mot par 18, Johan Erlandsson - Klas Bellander | ||||||||
23 | 1D N-2 | -500 | 28.0 | 70% | 544.7 | 59.4% | EKKn8Kn8984E1086 | 107532753D6732 |
24 | 2 Ö= | -110 | 12.0 | 30% | 556.7 | 58.2% | 107EK87EK752102 | KKn86532986K64 |