Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Rolf 2019-01-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Rolf 2019-01-13

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 119.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Anita Olofsson - Ulla Öberg
13 V= -110 1.0 10% 1 10.0%KnKDKn6K10763298 9763E104E98KKn6
23 Ö+2 -200 10.0 100% 11 55.0%D5972Kn87ED964 K43265E106Kn532
Rond 2, som ÖV mot par 1, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
33NT V+1 630 4.0 40% 15 50.0%ED976K974E1032 K8EK107863KDKn9
43NT S-1 100 10.0 100% 25 62.5%109737542E62D7 DKn5D108KD108594
Rond 3, som ÖV mot par 6, Bodil Wikström - Ulla Lundström
52 S+2 -170 0.0 0% 25 50.0%D98K754EK7476 6510963Kn109E852
63 V+1 130 2.0 20% 27 45.0%K982K1095273Kn9 E757EKD1098EK4
Rond 4, som ÖV mot par 5, Monica Molin - Karin Lindbladh
73NT Ö+2 660 10.0 100% 37 52.9%EKn64E2E9410965 102KDKDKn105E432
84 Ö-1 -50 9.0 90% 46 57.5%E654297982KD5 KD10873DKn810962
Rond 5, som NS mot par 10, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
93 N+2 150 6.0 60% 52 57.8%E5EK93E1097532 Kn87321086EKD87
102 N+2 170 6.0 60% 58 58.0%ED5EK654107532 1087D983ED8286
Rond 6, som NS mot par 4, Jan-Erik Andersson - Christina Olsson
113NT S+1 430 10.0 100% 68 61.8%EKn832K106510958 KD94EKn82EKn1063
124 N= 620 5.0 50% 73 60.8%Kn103E10762E102ED K72D954KKn76K3
Rond 7, som NS mot par 11, Karin Eresund - Britten Synnergren
133NT N= 600 4.0 40% 77 59.2%EKEKn9D72ED942 DKn4106432Kn5KKn3
143 Ö= -140 7.0 70% 84 60.0%95K93987510952 D2D2DKn63EKKn76
Rond 8, som ÖV mot par 13, Marianne Flygare - Maj-Britt Nordberg
152 S-2 200 6.0 60% 90 60.0%2KKn86Kn52EKn1053 D7654E10439644
164 Ö+2 680 8.0 80% 98 61.2%EK3D109864E8KD D1064EKnKn6Kn9874
Rond 9, som NS mot par 3, Marianne Falck - Berit Kallstenius
171 S+1 110 9.0 90% 107 62.9%764EKn764Kn10544 EKn98D8KD73K52
184 Ö-1 50 9.0 90% 116 64.4%108632Kn4ED543Kn ED91062K92D764
Rond 10, som ÖV mot par 12, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
193 N+2 -150 5.0 50% 121 63.7%DKn83642ED10764 97KKn87Kn98K832
204 V-1 -100 3.0 30% 124 62.0%DKn98KE9753K62 K10642EKn107DKn85
Rond 11, som ÖV mot par 7, Per Boberg - Kerstin Boberg
214 Ö= 130 4.0 40% 128 61.0%65E973EK976E7 E102KDKn52854Kn8
223 N= -140 8.0 80% 136 61.8%E9749659EKn852 K52DD7542KD104
Rond 12, som NS mot par 9, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
232 V-1 100 8.0 80% 144 62.6%Kn1049K9764E975 732D107654DKn52
242 V= -90 1.0 10% 145 60.4%E875DKn9103Kn974 Kn1094K104E5EKD2