Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 26. Medel: 546.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bertil Södermark - Ann Södermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 23, Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén
13NT N-2 100 34.0 81% 34 81.0%53Kn610765K9765 Kn974E97549ED4
24 V= 420 37.0 88% 71 84.5%E1083Kn87D8DKn63 KDKn97421031032E
Rond 2, som NS mot par 25, Lennart Weiler - Mart Altmäe
34 S+1 450 34.0 81% 105 83.3%E1097D106352EK2 Kn2EK954KD71083
43NT S= 600 19.0 45% 124 73.8%Kn83532E1082D43 E95KD9KKn653EK
Rond 3, som NS mot par 18, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
53 V= -140 18.0 43% 142 67.6%ED751073KKn102D10 K1094KnE7537542
63 V= -140 23.0 55% 165 65.5%72EKD4K84D875 438532EDKn31093
Rond 4, som NS mot par 22, Sven Holmberg - Björn Backström
75 V= -650 12.0 29% 177 60.3%4Kn965KD82EKn97 K81084Kn105108642
84 N+2 170 10.0 24% 187 55.8%E10ED8KD1087296 KDKn67652E96310
Rond 5, som ÖV mot par 16, Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira
94 N-1 50 28.0 67% 215 57.0%D104264KKn5EKn109 Kn85Kn398743D73
101NT Ö= 90 21.0 50% 236 56.3%DKn962K8774K83 K74ED6DKn2D1075
Rond 6, som ÖV mot par 26, Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman
112 S-1 50 31.0 74% 267 57.9%5E9872ED76Kn73 632KD3Kn98E1062
121NT Ö-1 -50 1.0 2% 268 53.2%DKn9K10952EKn9E9 1086D3K843Kn864
Rond 7, som ÖV mot par 21, Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg
134 N= -620 20.0 48% 288 52.8%1032109Kn9864Kn97 E78743K107EK65
143 Ö-1 -50 4.0 10% 292 49.8%E9D82D864K987 Kn762K1076EKn10710
Rond 8, som NS mot par 20, Lars Almberg - Christina Björklund
154 Ö+1 -450 16.0 38% 308 49.0%D1073EK1042DKn87 976543DKn106532
164 N= 420 24.0 57% 332 49.5%EKDEKKn985Kn323 1065D10965ED865
Rond 9, som ÖV mot par 17, Thomas Falk - Bo Frögeli
173 V-1 -50 15.0 36% 347 48.7%Kn7Kn9ED65D8652 ED964EK876K32
183NT N-1 100 30.0 71% 377 49.9%843621096431063 1052DKn10582EK87
Rond 10, som NS mot par 14, Mona Asplund - Helga Lagergren
193 N= 110 40.0 95% 417 52.3%93KK108632ED65 KDKn10576D910843
203 V= -140 3.0 7% 420 50.0%KDKn76E964K632 10435D1098764K10
Rond 11, som NS mot par 11, Elena Ström - Rolf Kipowski
212 Ö+1 -110 26.0 62% 446 50.6%D976410732E2K2 K105Kn985KKn96Kn8
224 N= 420 13.0 31% 459 49.7%ED109433DKn10376 KKn75EKn98485E9
Rond 12, som ÖV mot par 15, Lennart Herminge - Gunilla Tingström
233D N= -670 3.0 7% 462 47.9%EKn4KKn109KD6KD6 8758765439854
243NT Ö-1 -50 14.0 33% 476 47.2%ED86E8E104K1076 5109742Kn73EKn32
Rond 13, som NS mot par 19, Olle Wademark - Anders Palmgren
254 S= 420 30.0 71% 506 48.2%K974EKn986K874 106EKD102D1031032
264 V+2 -680 23.0 55% 529 48.5%Kn1077642Kn49863 52D10E10653DKn102