Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 26. Medel: 546.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Olle Wademark - Anders Palmgren
13NT N-2 -100 8.0 19% 8 19.0%EK2KD83EK82Kn10 D1086102DKn43832
25 N-1 -100 15.0 36% 23 27.5%K954EKKn975495 65ED626K108742
Rond 2, som ÖV mot par 26, Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman
34 S-1 50 40.0 95% 63 50.0%K643108643Kn765 D85Kn872EKn9D94
43NT S-3 300 42.0 100% 105 62.5%K10EKn84Kn1098652 D76421076D9747
Rond 3, som ÖV mot par 23, Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén
54 V-1 -50 14.0 33% 119 56.6%83D64D96EK986 Kn62EK985284Kn3
63 V= 140 19.0 45% 138 54.7%Kn86Kn1097762EKn6 EKD109561095K42
Rond 4, som ÖV mot par 18, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
74 V+1 650 30.0 71% 168 57.0%EKn1065373E6433 D972EKD297KD5
83 N+3 -170 32.0 76% 200 59.4%875321093KnD854 94KKn454EKKn732
Rond 5, som NS mot par 17, Thomas Falk - Bo Frögeli
94 N-1 -50 14.0 33% 214 56.4%E97ED852D106K4 K63K1097E28652
104 V-1 100 30.0 71% 244 57.9%E1085932E96536 3Kn1054K108EKn942
Rond 6, som ÖV mot par 14, Mona Asplund - Helga Lagergren
113 S-1 50 31.0 74% 275 59.4%5E9872ED76Kn73 632KD3Kn98E1062
121NT Ö+2 150 33.0 79% 308 61.0%DKn9K10952EKn9E9 1086D3K843Kn864
Rond 7, som NS mot par 24, Bertil Södermark - Ann Södermark
134 N= 620 22.0 52% 330 60.3%5EK65E532D843 KDKn9864DKn2D102
143 Ö-1 50 38.0 90% 368 62.4%D108EKn9552DKn54 K54343K93E632
Rond 8, som NS mot par 8, Solvig Grönstedt - Lars-Erik Dahlgren
154D Ö= -590 4.0 10% 372 58.9%D1073EK1042DKn87 976543DKn106532
164 N= 420 24.0 57% 396 58.8%EKDEKKn985Kn323 1065D10965ED865
Rond 9, som ÖV mot par 25, Lennart Weiler - Mart Altmäe
174 V-1 -50 15.0 36% 411 57.5%Kn7Kn9ED65D8652 ED964EK876K32
183NT S+1 -630 9.0 21% 420 55.4%843621096431063 1052DKn10582EK87
Rond 10, som NS mot par 16, Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira
194 S-2 -100 27.0 64% 447 55.9%93KK108632ED65 KDKn10576D910843
202 N+1 140 33.0 79% 480 57.0%KDKn76E964K632 10435D1098764K10
Rond 11, som ÖV mot par 20, Lars Almberg - Christina Björklund
212 N-1 100 12.0 29% 492 55.7%EEKD610873D975 Kn8324D54E10643
225 Ö-1 -100 42.0 100% 534 57.7%265EK9764KDKn10 86KD1072285432
Rond 12, som NS mot par 22, Sven Holmberg - Björn Backström
234 V-2 200 26.0 62% 560 57.9%D3E2EKn5Kn108732 K10962D107432E9
244 V-1 50 28.0 67% 588 58.3%KKn1097365KD959 42KDKn3862D854
Rond 13, som NS mot par 15, Lennart Herminge - Gunilla Tingström
252NT N+4 240 24.0 57% 612 58.2%K974EKn986K874 106EKD102D1031032
264 V+2 -680 23.0 55% 635 58.1%Kn1077642Kn49863 52D10E10653DKn102