Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 26. Medel: 546.6.
Frirond ger egen procent

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Sven Holmberg - Björn Backström
13NT N= -400 6.0 14% 6 14.0%53Kn610765K9765 Kn974E97549ED4
26D S= -1660 1.0 2% 7 8.0%E1083Kn87D8DKn63 KDKn97421031032E
Rond 2, som NS mot par 19, Olle Wademark - Anders Palmgren
34 S= 420 14.0 33% 21 16.3%E1097D106352EK2 Kn2EK954KD71083
43 S-1 -100 5.0 12% 26 15.2%Kn83532E1082D43 E95KD9KKn653EK
Rond 3, som NS mot par 3, Peter Gavatin - Olle Robin
53 V+2 -200 9.0 21% 35 16.4%ED751073KKn102D10 K1094KnE7537542
62 V+1 -140 23.0 55% 58 22.8%72EKD4K84D875 438532EDKn31093
Rond 4, som ÖV mot par 20, Lars Almberg - Christina Björklund
74 Ö= 620 10.0 24% 68 23.0%EKn1065373E6433 D972EKD297KD5
85 S+1 -420 11.0 26% 79 23.4%875321093KnD854 94KKn454EKKn732
Rond 5, som NS mot par 24, Bertil Södermark - Ann Södermark
94 N-1 -50 14.0 33% 93 24.4%E97ED852D106K4 K63K1097E28652
101NT Ö= -90 21.0 50% 114 27.0%E1085932E96536 3Kn1054K108EKn942
Rond 6, som ÖV mot par 15, Lennart Herminge - Gunilla Tingström
114 Ö-2 -100 21.0 50% 135 29.1%5E9872ED76Kn73 632KD3Kn98E1062
121 Ö+2 140 26.0 62% 161 31.8%DKn9K10952EKn9E9 1086D3K843Kn864
Rond 7, som NS mot par 17, Thomas Falk - Bo Frögeli
132 S+3 200 12.0 29% 173 31.6%5EK65E532D843 KDKn9864DKn2D102
141NT Ö+3 -180 2.0 5% 175 29.7%D108EKn9552DKn54 K54343K93E632
Rond 8, som NS mot par 23, Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén
155 Ö-1 50 41.0 98% 216 34.3%D1073EK1042DKn87 976543DKn106532
163 N+1 170 5.0 12% 221 32.9%EKDEKKn985Kn323 1065D10965ED865
Rond 9, som NS mot par 14, Mona Asplund - Helga Lagergren
172 N-5 -250 12.0 29% 233 32.6%K3D105421094K43 108523Kn87EKn1097
186NT S-1 -100 12.0 29% 245 32.4%E76E983EDKn542 KDKn9K74K75DKn9
Rond 10, som ÖV mot par 21, Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg
194 S-2 100 15.0 36% 260 32.6%72EKn853E74K92 E864D10942Kn5Kn7
202 N+1 -140 9.0 21% 269 32.0%E85K87353E854 92DKn102EKn2DKn97
Rond 11, som ÖV mot par 18, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
211NT V-1 -50 6.0 14% 275 31.2%EEKD610873D975 Kn8324D54E10643
223 N+2 -200 37.0 88% 312 33.8%265EK9764KDKn10 86KD1072285432
Rond 12, som ÖV mot par 26, Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman
232 N+2 -130 24.0 57% 336 34.8%EKn4KKn109KD6KD6 8758765439854
243 Ö-1 -50 14.0 33% 350 34.7%ED86E8E104K1076 5109742Kn73EKn32
Rond 13, som NS mot par 25, Lennart Weiler - Mart Altmäe
254 Ö-2 200 19.0 45% 369 35.1%K974EKn986K874 106EKD102D1031032
264 V+2 -680 23.0 55% 392 35.9%Kn1077642Kn49863 52D10E10653DKn102