Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Karen Nielsen - Berit Linse

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Gunlis Åberg - Torgny Olsson
13NT S+1 -430 6 19% 6 19.0%753105310969862 D92ED62Kn82EKn7
24D V-1 -100 5 16% 11 17.5%10EKn43EDKn1031073 Kn62K109726KKn96
Rond 2, som NS mot par 6, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
32 N= 90 19 59% 30 31.3%E94E632KDKn832 Kn7653EKKn85954
43 Ö-2 200 21 66% 51 40.0%D10861065E3D932 E5E984K875KKn8
Rond 3, som ÖV mot par 17, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
53 V+2 150 19 59% 70 43.8%Kn645E97649854 10EKn1086K5EKDKn7
62 Ö-1 -100 14 44% 84 43.8%KD1092E109102Kn108 E76D72Kn7643D3
Rond 4, som ÖV mot par 14, Barbro Melander - Anders Nordberg
73NT S+4 -720 4 13% 88 39.4%D10Kn3873Kn85432 Kn763D54106KD109
84 N+2 -480 17 53% 105 41.1%Kn61097K106Kn10654 DD862DKn974D83
Rond 5, som NS mot par 7, Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg
94 V+1 -650 5 16% 110 38.3%8743E1082Kn5753 2K7653E9871082
103 N-4 -400 2 6% 112 35.1%ED3KD865KKn1093 KKn54D10852EK42
Rond 6, som ÖV mot par 16, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
114 N= -420 3 9% 115 32.7%D105KE52KD10843 Kn842964Kn97Kn62
122NT Ö= 120 22 69% 137 35.8%K7D9854105D943 D432K7EKn76E105
Rond 7, som ÖV mot par 4, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
134 V-3 -300 0 0% 137 33.0%KD82ED69E8742 976495Kn10KD1063
144 S-3 150 20 63% 157 35.1%K984Kn1084K85E5 E652D75ED10374
Rond 8, som NS mot par 18, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
153NT S= 600 17 53% 174 36.3%EDKn762D7621053 EKn84EKD104KD87
162 V+1 -140 17 53% 191 37.4%532D985K5Kn1087 94K107E972E952
Rond 9, som ÖV mot par 3, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
174 Ö= 130 31 97% 222 40.9%94KKn106E1085432 Kn82EKn105432E4D
183 S+1 -130 15 47% 237 41.2%EKn52D7Kn2KKn852 10874KKn93281076
Rond 10, som NS mot par 15, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
192 Ö+1 -140 8 25% 245 40.4%72872DKn87K1072 ED10KKn109635432
205 N+1 620 14 44% 259 40.5%Kn4KD6437Kn10974 KE7EKDKn10542E8
Rond 11, som ÖV mot par 13, Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson
213 Ö-2 -100 11 34% 270 40.2%87532K103ED652 Kn96EKn965D6584
222 Ö+1 140 29 91% 299 42.5%KD72D106425286 64Kn53EKKnKKn1073
Rond 12, som NS mot par 10, Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson
231NT S= 90 17 53% 316 43.0%Kn98210973K3K43 D74Kn6DKn107ED52
243 S= 140 20 63% 336 43.8%Kn1043763876EK5 EK872K942K5107