Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Ulf Pernvi - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
13NT N+1 430 6.0 38% 6 38.0%E107EK7EKn9Kn743 DKnKn5D543KD982
23 V+1 -130 4.0 25% 10 31.5%D10K108286KD976 E654E9731091082
Rond 2, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
32 V+1 140 14.0 88% 24 50.3%E65432654DKn62 D10DKn9E8642ED7
43NT N+1 -630 12.0 75% 36 56.5%D9642D7865ED5 1083Kn8543410932
Rond 3, som ÖV mot par 12, Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo
52 Ö= 110 12.0 75% 48 60.2%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
64 V-1 -100 7.0 44% 55 57.5%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som NS mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
74 N-1 -100 4.0 25% 59 52.9%EKKn6D9D9E10643 10972E6KKnKDKn75
82 N= 110 9.0 56% 68 53.2%E10865KD10833D5 Kn43Kn1082EK10932
Rond 5, som ÖV mot par 11, Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg
95 S-1 50 8.0 50% 76 52.9%DKn53ED10752584 EK1087424Kn9Kn107
103NT S+1 -630 8.0 50% 84 52.6%87765363EKKn96 Kn32K1087542852
Rond 6, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
114 Ö+3 190 8.0 50% 92 52.4%E10762Kn2EKD876 742EKn104EKD86Kn
12Pass 11.0 69% 103 53.8%975E8K754DKn108 EK643Kn1092K763
Rond 7, som NS mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
133NT Ö= -600 9.0 56% 112 53.9%1093Kn4KDKn102Kn107 76542K8328532
145 N+1 420 11.0 69% 123 55.0%EKKn83KDKn54E72 Kn6274E8763KD5
Rond 8, som NS mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
155 N= 600 11.0 69% 134 55.9%4364KDKn1093E73 97EK1082E7K1095
163 S+1 170 7.0 44% 141 55.2%1073K1053E976E2 Kn954EKn986210D9
Rond 9, som ÖV mot par 8, Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén
174 S+2 -480 1.0 6% 142 52.3%92Kn106485EKn632 643KD9732E875
183 S-1 100 3.0 19% 145 50.4%DE74109764DKn93 EKn7632KKn9D524
Rond 10, som NS mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
194 Ö+1 -650 6.0 38% 151 49.8%965253652KD85 1074K9E7476432
204 S+1 150 7.0 44% 158 49.5%KK1082EK85D1072 D8Kn97DKn10EK953
Rond 11, som ÖV mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
211 Ö+1 110 13.0 81% 171 51.0%KKn654K8763639 ED2E29754K532
226D Ö-1 -200 0.0 0% 171 48.7%KD86KDKn1065DKn3 EKn743E105EK872
Rond 12, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
233 Ö+2 150 0.1 1% 171.1 46.6%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
244 S= -130 15.0 94% 186.1 48.6%54K105210EKn10832 K98DKn94964975