Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Lena Stålbrink - Ulla Barkeman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Gunlis Åberg - Mona Berge
13NT N+2 -460 3.0 19% 3 19.0%K98642942K62E 53D1086310871065
22 N-1 100 6.0 38% 9 28.5%K9732654KD2EKn Kn8DKnEKn7543543
Rond 2, som ÖV mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
31NT V-2 -200 1.0 6% 10 21.0%E65432654DKn62 D10DKn9E8642ED7
45 N= -600 15.0 94% 25 39.2%D9642D7865ED5 1083Kn8543410932
Rond 3, som ÖV mot par 9, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
52 N+1 -140 1.0 6% 26 32.6%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
62 S+1 -140 4.0 25% 30 31.3%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
73NT S= -600 5.0 31% 35 31.3%D543K108742749 8Kn53E108653282
84 N= -420 0.0 0% 35 27.4%K76542KD976Kn7 D972E9EKn54864
Rond 5, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
94 V= 620 16.0 100% 51 35.4%DKn53ED10752584 EK1087424Kn9Kn107
103NT S+2 -660 1.0 6% 52 32.5%87765363EKKn96 Kn32K1087542852
Rond 6, som NS mot par 4, Ulla Borgström - Monica Wester
115 Ö+2 -440 6.0 38% 58 33.0%95KD9831097393 KDKn86355410542
12Pass 5.0 31% 63 32.8%KDKn6310975E654 10842DKn2D83E92
Rond 7, som ÖV mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
133NT Ö= 600 7.0 44% 70 33.7%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
145 N= -400 12.0 75% 82 36.6%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som NS mot par 12, Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo
154 N= 130 4.0 25% 86 35.9%4364KDKn1093E73 97EK1082E7K1095
164 Ö-3 300 14.0 88% 100 39.1%1073K1053E976E2 Kn954EKn986210D9
Rond 9, som ÖV mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
175 S= -400 9.0 56% 109 40.1%92Kn106485EKn632 643KD9732E875
182 V= 110 9.0 56% 118 41.0%DE74109764DKn93 EKn7632KKn9D524
Rond 10, som NS mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
194 Ö+1 -650 6.0 38% 124 40.8%965253652KD85 1074K9E7476432
205 N= 600 15.0 94% 139 43.5%KK1082EK85D1072 D8Kn97DKn10EK953
Rond 11, som NS mot par 1, Björn Klefbohm - Stig Unoson
212 V-1 50 14.0 88% 153 45.6%10395KKn108EDKn108 987DKn104ED2764
226 V= -1430 2.0 13% 155 44.1%8743D943108764 10952Kn962EK952
Rond 12, som NS mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
233NT V+3 -690 4.6 29% 159.6 43.5%ED29210KD87542 1086310543875310
243 S+1 130 1.0 6% 160.6 41.9%EDKn10686KD532K 732E73EKn87D64