Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Ebba Ericsson - Ulla Regnér

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
13NT N+1 -430 10.0 63% 10 63.0%K98642942K62E 53D1086310871065
23 V+1 130 12.0 75% 22 69.0%K9732654KD2EKn Kn8DKnEKn7543543
Rond 2, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
32 V+1 140 14.0 88% 36 75.3%E65432654DKn62 D10DKn9E8642ED7
43NT N+3 -690 1.0 6% 37 58.0%D9642D7865ED5 1083Kn8543410932
Rond 3, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
51 Ö+1 110 12.0 75% 49 61.4%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
63 Ö-1 -100 7.0 44% 56 58.5%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som NS mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
74 N= 620 15.0 94% 71 63.6%EKKn6D9D9E10643 10972E6KKnKDKn75
83 N= 140 14.0 88% 85 66.6%E10865KD10833D5 Kn43Kn1082EK10932
Rond 5, som ÖV mot par 4, Ulla Borgström - Monica Wester
95 S-1 50 8.0 50% 93 64.8%DKn53ED10752584 EK1087424Kn9Kn107
104 S= -620 12.0 75% 105 65.8%87765363EKKn96 Kn32K1087542852
Rond 6, som NS mot par 10, Gunlis Åberg - Mona Berge
114 Ö+2 -170 10.0 63% 115 65.5%95KD9831097393 KDKn86355410542
12Pass 5.0 31% 120 62.7%KDKn6310975E654 10842DKn2D83E92
Rond 7, som ÖV mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
136NT V-2 -200 1.0 6% 121 58.3%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
145 N+1 -420 5.0 31% 126 56.4%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
154 S= -620 1.0 6% 127 53.0%E652Kn5365Kn862 KDKn108D97842D4
164 S= -420 0.0 0% 127 49.7%EKD62D4D85KKn5 87KKn4321087643
Rond 9, som NS mot par 11, Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg
174 S+2 480 15.0 94% 142 52.3%D875851062KD104 EKKn10EKDKn97439
182 V= -110 7.0 44% 149 51.8%K95D865E3E1072 10841032KKn8K865
Rond 10, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
194 Ö= 620 1.0 6% 150 49.4%EKKn3EKn1042Kn8E9 D8D876KD1093Kn10
203 N+1 -130 14.0 88% 164 51.4%Kn109642E636286 E753D549743Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 8, Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén
212 Ö-1 -50 2.0 13% 166 49.5%KKn654K8763639 ED2E29754K532
225D Ö= 850 10.0 63% 176 50.1%KD86KDKn1065DKn3 EKn743E105EK872
Rond 12, som ÖV mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
235 Ö= 600 2.4 15% 178.4 48.6%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
244 N+2 -480 4.0 25% 182.4 47.6%54K105210EKn10832 K98DKn94964975