Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
13NT N= -400 14.0 88% 14 88.0%K98642942K62E 53D1086310871065
23D N-2 500 16.0 100% 30 94.0%K9732654KD2EKn Kn8DKnEKn7543543
Rond 2, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
33 Ö= 140 14.0 88% 44 92.0%E65432654DKn62 D10DKn9E8642ED7
45 N= -600 15.0 94% 59 92.5%D9642D7865ED5 1083Kn8543410932
Rond 3, som NS mot par 1, Björn Klefbohm - Stig Unoson
53 N= 140 15.0 94% 74 92.8%D10K7642ED10974 E87Kn10988654D8
63NT V+1 -630 1.0 6% 75 78.3%852D109849EKn107 EDKn97Kn532Kn422
Rond 4, som ÖV mot par 3, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
74 N= -620 1.0 6% 76 68.0%D543K108742749 8Kn53E108653282
83 N= -140 2.0 13% 78 61.1%K76542KD976Kn7 D972E9EKn54864
Rond 5, som NS mot par 9, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
96 S-1 -50 8.0 50% 86 59.9%9K963E10EK9652 6Kn8KD876432D3
103NT S+1 630 8.0 50% 94 58.9%10965D92EKD10104 EKD4EKn84Kn9D73
Rond 6, som NS mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
114 V= -130 13.0 81% 107 60.9%95KD9831097393 KDKn86355410542
12Pass 5.0 31% 112 58.4%KDKn6310975E654 10842DKn2D83E92
Rond 7, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
133NT Ö+1 630 11.0 69% 123 59.2%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
143NT S= -400 12.0 75% 135 60.4%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som NS mot par 10, Gunlis Åberg - Mona Berge
153 V-3 150 7.0 44% 142 59.3%4364KDKn1093E73 97EK1082E7K1095
163 S+1 170 7.0 44% 149 58.3%1073K1053E976E2 Kn954EKn986210D9
Rond 9, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
175 S= -400 9.0 56% 158 58.2%92Kn106485EKn632 643KD9732E875
182 V+1 140 15.0 94% 173 60.2%DE74109764DKn93 EKn7632KKn9D524
Rond 10, som ÖV mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
194 Ö+1 650 10.0 63% 183 60.3%EKKn3EKn1042Kn8E9 D8D876KD1093Kn10
204 S+1 -150 9.0 56% 192 60.1%Kn109642E636286 E753D549743Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
213 N-1 100 8.0 50% 200 59.6%KKn654K8763639 ED2E29754K532
226 V-1 -100 2.0 13% 202 57.5%KD86KDKn1065DKn3 EKn743E105EK872
Rond 12, som ÖV mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
233D N-3 800 15.9 99% 217.9 59.3%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
245 S= -400 10.0 63% 227.9 59.5%54K105210EKn10832 K98DKn94964975