Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Björn Klefbohm - Stig Unoson
13NT N+1 430 6.0 38% 6 38.0%E107EK7EKn9Kn743 DKnKn5D543KD982
21NT V+1 -120 7.0 44% 13 41.0%D10K108286KD976 E654E9731091082
Rond 2, som NS mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
33 Ö= -140 2.0 13% 15 31.7%KKn87K821079854 9E1073K953KKn103
45 N= 600 1.0 6% 16 25.2%EKn5EK10K1073287 K7962EDKn9KKn64
Rond 3, som NS mot par 3, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
51 Ö+1 -110 4.0 25% 20 25.2%D10K7642ED10974 E87Kn10988654D8
63 Ö-1 100 9.0 56% 29 30.3%852D109849EKn107 EDKn97Kn532Kn422
Rond 4, som NS mot par 4, Ulla Borgström - Monica Wester
73 S+1 130 8.0 50% 37 33.1%EKKn6D9D9E10643 10972E6KKnKDKn75
82 N= 110 9.0 56% 46 36.0%E10865KD10833D5 Kn43Kn1082EK10932
Rond 5, som NS mot par 5, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
94 V= -620 0.0 0% 46 32.0%9K963E10EK9652 6Kn8KD876432D3
103NT S+2 660 15.0 94% 61 38.2%10965D92EKD10104 EKD4EKn84Kn9D73
Rond 6, som NS mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
113NT V+4 -520 2.0 13% 63 35.9%95KD9831097393 KDKn86355410542
12Pass 5.0 31% 68 35.5%KDKn6310975E654 10842DKn2D83E92
Rond 7, som ÖV mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
133NT Ö= 600 7.0 44% 75 36.2%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
145 N+1 -420 5.0 31% 80 35.8%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som ÖV mot par 8, Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén
155 N= -600 5.0 31% 85 35.5%E652Kn5365Kn862 KDKn108D97842D4
162 S+1 -140 14.0 88% 99 38.8%EKD62D4D85KKn5 87KKn4321087643
Rond 9, som NS mot par 9, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
173 S+2 150 1.0 6% 100 36.8%D875851062KD104 EKKn10EKDKn97439
182 V+1 -140 1.0 6% 101 35.1%K95D865E3E1072 10841032KKn8K865
Rond 10, som NS mot par 10, Gunlis Åberg - Mona Berge
194 Ö+1 -650 6.0 38% 107 35.3%965253652KD85 1074K9E7476432
203 S+2 150 7.0 44% 114 35.7%KK1082EK85D1072 D8Kn97DKn10EK953
Rond 11, som NS mot par 11, Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg
211 Ö+1 -110 3.0 19% 117 34.9%10395KKn108EDKn108 987DKn104ED2764
226 V= -1430 2.0 13% 119 33.9%8743D943108764 10952Kn962EK952
Rond 12, som ÖV mot par 12, Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo
23  A+ 9.6 60% 128.6 35.0%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
242 N+5 -190 12.0 75% 140.6 36.7%54K105210EKn10832 K98DKn94964975