Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo
12D Ö-1 -100 16.0 100% 16 100.0%K98642942K62E 53D1086310871065
21NT V= 90 4.0 25% 20 62.5%K9732654KD2EKn Kn8DKnEKn7543543
Rond 2, som NS mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
31NT V= -90 8.0 50% 28 58.3%KKn87K821079854 9E1073K953KKn103
43NT N+2 660 9.0 56% 37 57.8%EKn5EK10K1073287 K7962EDKn9KKn64
Rond 3, som ÖV mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
5Pass 8.0 50% 45 56.2%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
63NT Ö+1 630 15.0 94% 60 62.5%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
74 N= -620 1.0 6% 61 54.4%D543K108742749 8Kn53E108653282
82 N= -110 7.0 44% 68 53.1%K76542KD976Kn7 D972E9EKn54864
Rond 5, som NS mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
95 S-1 -50 8.0 50% 76 52.8%9K963E10EK9652 6Kn8KD876432D3
103NT S+1 630 8.0 50% 84 52.5%10965D92EKD10104 EKD4EKn84Kn9D73
Rond 6, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
114 V-2 -100 0.0 0% 84 47.7%E10762Kn2EKD876 742EKn104EKD86Kn
123 V-2 -100 0.0 0% 84 43.8%975E8K754DKn108 EK643Kn1092K763
Rond 7, som ÖV mot par 4, Ulla Borgström - Monica Wester
133NT Ö+2 660 16.0 100% 100 48.1%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
145 N+1 -420 5.0 31% 105 46.9%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som NS mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
154 S= 620 15.0 94% 120 50.0%4364KDKn1093E73 97EK1082E7K1095
163 V+1 -130 0.0 0% 120 46.9%1073K1053E976E2 Kn954EKn986210D9
Rond 9, som ÖV mot par 3, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
174 S+2 -480 1.0 6% 121 44.5%92Kn106485EKn632 643KD9732E875
182 V= 110 9.0 56% 130 45.1%DE74109764DKn93 EKn7632KKn9D524
Rond 10, som NS mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
194 Ö+1 -650 6.0 38% 136 44.7%965253652KD85 1074K9E7476432
204 N+1 150 7.0 44% 143 44.7%KK1082EK85D1072 D8Kn97DKn10EK953
Rond 11, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
211 Ö+1 110 13.0 81% 156 46.4%KKn654K8763639 ED2E29754K532
226 V= 1430 14.0 88% 170 48.3%KD86KDKn1065DKn3 EKn743E105EK872
Rond 12, som NS mot par 10, Gunlis Åberg - Mona Berge
233NT V+2 -660 8.0 50% 178 48.4%ED29210KD87542 1086310543875310
244 N+2 480 12.0 75% 190 49.5%EDKn10686KD532K 732E73EKn87D64