Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Gunlis Åberg - Mona Berge

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
13NT N+2 460 13.0 81% 13 81.0%E107EK7EKn9Kn743 DKnKn5D543KD982
22 N-1 -100 10.0 63% 23 72.0%D10K108286KD976 E654E9731091082
Rond 2, som NS mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
32 V= -110 6.0 38% 29 60.7%KKn87K821079854 9E1073K953KKn103
43NT N+2 660 9.0 56% 38 59.5%EKn5EK10K1073287 K7962EDKn9KKn64
Rond 3, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
53 Ö-1 -50 5.0 31% 43 53.8%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
62 S-2 100 12.0 75% 55 57.3%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som NS mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
74 S-1 -100 4.0 25% 59 52.7%EKKn6D9D9E10643 10972E6KKnKDKn75
83 N-1 -50 2.0 13% 61 47.8%E10865KD10833D5 Kn43Kn1082EK10932
Rond 5, som NS mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
95 S-1 -50 8.0 50% 69 48.0%9K963E10EK9652 6Kn8KD876432D3
103NT S+1 630 8.0 50% 77 48.2%10965D92EKD10104 EKD4EKn84Kn9D73
Rond 6, som ÖV mot par 3, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
114 Ö+2 170 6.0 38% 83 47.3%E10762Kn2EKD876 742EKn104EKD86Kn
12Pass 11.0 69% 94 49.1%975E8K754DKn108 EK643Kn1092K763
Rond 7, som ÖV mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
135D V-1 -200 1.0 6% 95 45.8%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
145 N+1 -420 5.0 31% 100 44.7%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som ÖV mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
153 V-3 -150 9.0 56% 109 45.5%E652Kn5365Kn862 KDKn108D97842D4
163 S+1 -170 9.0 56% 118 46.1%EKD62D4D85KKn5 87KKn4321087643
Rond 9, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
175 N= -400 9.0 56% 127 46.7%92Kn106485EKn632 643KD9732E875
183 S-1 100 3.0 19% 130 45.2%DE74109764DKn93 EKn7632KKn9D524
Rond 10, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
194 Ö+1 650 10.0 63% 140 46.1%EKKn3EKn1042Kn8E9 D8D876KD1093Kn10
203 S+2 -150 9.0 56% 149 46.6%Kn109642E636286 E753D549743Kn4
Rond 11, som NS mot par 9, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
212 Ö+2 -170 0.0 0% 149 44.4%10395KKn108EDKn108 987DKn104ED2764
226 V= -1430 2.0 13% 151 43.0%8743D943108764 10952Kn962EK952
Rond 12, som ÖV mot par 11, Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg
233NT V+2 660 8.0 50% 159 43.3%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
244 N+2 -480 4.0 25% 163 42.5%54K105210EKn10832 K98DKn94964975