Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-07-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-07-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Peter Moricz - Mats Andersson
11 S-2 100 29.0 76% 29 76.0%ED962E953E1054 8732Kn974KKn1043
24 S+1 -650 17.0 45% 46 60.5%EKKn5D103EDKn874 1062108398741096
Rond 2, som ÖV mot par 17, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
31NT N+1 -120 12.0 32% 58 51.0%D98ED85972E97 KKn106107854D642
43NT Ö= 600 6.0 16% 64 42.2%EK532EKKn105D85 DKn7DKn8E4K7632
Rond 3, som ÖV mot par 1, Anita Olofsson - Ulf Öjing
51NT Ö+2 150 24.0 63% 88 46.4%K1092ED4KD6D96 D73KKn92105Kn842
62NT S-2 100 10.0 26% 98 43.0%108543ED6DKn976 K76Kn92Kn10982K10
Rond 4, som ÖV mot par 19, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
72 S-2 200 29.0 76% 127 47.7%D875Kn10832EKn97 EDKn8109765D1062
83 V= 110 20.0 53% 147 48.4%DKn8EKn4EKn72Kn93 EKK3D109657642
Rond 5, som ÖV mot par 13, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
93NT V+2 660 29.0 76% 176 51.4%E97Kn65EK85262 D106E10846EKKn54
103 N+2 -200 4.0 11% 180 47.4%942D4D632Kn1086 EDKn73863Kn1095E
Rond 6, som ÖV mot par 15, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
112 Ö-1 -50 2.0 5% 182 43.5%ED52KDKn6K9E32 Kn971094ED76D104
122 V+2 170 28.0 74% 210 46.1%EK82K7K1054387 D965E8392K1032
Rond 7, som NS mot par 9, Britt Lindberg - Anita Martinsson
133 N-2 -200 8.0 21% 218 44.2%EK86543E1092Kn4 DKn102KD97654K3
146NT V-5 250 38.0 100% 256 48.1%43Kn82D109532Kn3 K2106543E6D1065
Rond 8, som ÖV mot par 18, Sven Grahn - Wiveca Lindström
156NT Ö= 990 38.0 100% 294 51.6%KD4ED74ED7ED8 E10952KnKn1064342
164 Ö-2 -200 4.0 11% 298 49.1%KDKn1063K87K8D2 E92652D542943
Rond 9, som ÖV mot par 3, Agneta Johansson - Lars Svensson
174 Ö+3 510 26.0 68% 324 50.2%K108764E102Kn4E8 EDKn2453KKn10965
182NT N-1 100 34.0 89% 358 52.3%10843E865D9642 62D32EK87K974
Rond 10, som NS mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
192 N= 110 36.0 95% 394 54.6%Kn75EDKn74KDKn65 1042K10862EKn1087
202 V= -110 8.0 21% 402 52.9%Kn1093103E103ED87 E75D8KKn94Kn654
Rond 11, som NS mot par 7, Jane Brändemar - Nina Nilsson
214 N-2 -200 1.0 3% 403 50.5%Kn4EK974353E109 D872DKn102D8232
221 S= 70 28.0 74% 431 51.6%10964852K87E97 KKn7K4EKn3D8652
Rond 12, som NS mot par 14, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
234 V-1 100 31.0 82% 462 52.9%E68431092EKD98 108542E9K76432
242 S+2 130 16.0 42% 478 52.5%KKn108Kn104K1010863 E9K875Kn2ED975