Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-07-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-07-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Sven-Erik Lergin - Arne Dahlberg
11NT N-1 50 19.0 50% 19 50.0%ED962E953E1054 8732Kn974KKn1043
24 N+1 -650 17.0 45% 36 47.5%EKKn5D103EDKn874 1062108398741096
Rond 2, som ÖV mot par 19, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
33NT N-1 50 35.0 92% 71 62.3%D98ED85972E97 KKn106107854D642
43NT V+1 630 18.0 47% 89 58.5%EK532EKKn105D85 DKn7DKn8E4K7632
Rond 3, som ÖV mot par 13, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
53NT Ö-1 -50 5.0 13% 94 49.4%K1092ED4KD6D96 D73KKn92105Kn842
63NT S-4 200 27.0 71% 121 53.0%108543ED6DKn976 K76Kn92Kn10982K10
Rond 4, som ÖV mot par 15, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
73 S-2 200 29.0 76% 150 56.3%D875Kn10832EKn97 EDKn8109765D1062
83 V+1 130 28.0 74% 178 58.5%DKn8EKn4EKn72Kn93 EKK3D109657642
Rond 5, som NS mot par 7, Jane Brändemar - Nina Nilsson
93NT V+1 -630 21.0 55% 199 58.1%KKn833D10743983 542KD972Kn9D107
102 N+1 140 18.0 47% 217 57.0%K106EKKn75K7532 851092E874KD94
Rond 6, som ÖV mot par 18, Sven Grahn - Wiveca Lindström
113NT V+1 430 22.0 58% 239 57.1%ED52KDKn6K9E32 Kn971094ED76D104
122 V+1 140 13.0 34% 252 55.2%EK82K7K1054387 D965E8392K1032
Rond 7, som ÖV mot par 1, Anita Olofsson - Ulf Öjing
133 S= -140 1.0 3% 253 51.2%975E10862Kn71087 43KnKD83ED9652
143NT V+2 460 33.0 87% 286 53.7%EDKn10765K94872 98ED7KKn87EK94
Rond 8, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
153NT Ö+3 490 28.0 74% 314 55.1%KD4ED74ED7ED8 E10952KnKn1064342
162 Ö+1 140 36.0 95% 350 57.6%KDKn1063K87K8D2 E92652D542943
Rond 9, som NS mot par 5, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
174 Ö+3 -510 12.0 32% 362 56.1%53DKn986EKDD74 9K753109876232
182NT N-1 -100 4.0 11% 366 53.6%EKKn10Kn10532E653 D975KKn974DKn108
Rond 10, som NS mot par 14, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
192 N-1 -50 27.0 71% 393 54.5%Kn75EDKn74KDKn65 1042K10862EKn1087
20Pass 18.0 47% 411 54.1%Kn1093103E103ED87 E75D8KKn94Kn654
Rond 11, som ÖV mot par 20, Peter Moricz - Mats Andersson
212 N+1 -140 3.0 8% 414 51.9%E1055EKn97KKn654 K96386K1064D87
221NT S+1 -120 0.0 0% 414 49.5%E52D7631052K104 D83EKn109D964Kn3
Rond 12, som ÖV mot par 17, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
233 V= 140 22.0 58% 436 49.9%Kn97KnDKn8Kn76543 KD3KD107652E510
242D Ö= 180 38.0 100% 474 52.0%75432E2D943KKn D6D963E876542