Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-07-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-07-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Borgström - Monica Wester

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
11NT Ö= -90 12.0 32% 12 32.0%K106103D87D8762 Kn54EKD8562KKn9
24 S+1 650 21.0 55% 33 43.5%943DKn976542KKn D87EKE652K532
Rond 2, som NS mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
32 N= 90 12.0 32% 45 39.7%54K43Kn103K10853 E732Kn962EKD6Kn
43NT V+1 -630 20.0 53% 65 43.0%1096965K62E1094 84107432D9873Kn
Rond 3, som ÖV mot par 18, Sven Grahn - Wiveca Lindström
51NT Ö+2 150 24.0 63% 89 47.0%K1092ED4KD6D96 D73KKn92105Kn842
63 N-3 150 18.0 47% 107 47.0%108543ED6DKn976 K76Kn92Kn10982K10
Rond 4, som ÖV mot par 10, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
72 S+1 -140 0.0 0% 107 40.3%D875Kn10832EKn97 EDKn8109765D1062
82 V+1 110 20.0 53% 127 41.9%DKn8EKn4EKn72Kn93 EKK3D109657642
Rond 5, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
93NT Ö+2 660 29.0 76% 156 45.7%E97Kn65EK85262 D106E10846EKKn54
102 V= 110 35.0 92% 191 50.3%942D4D632Kn1086 EDKn73863Kn1095E
Rond 6, som NS mot par 2, Lena Jeppsson - Gunilla Oredsson
113NT V+2 -460 5.0 13% 196 46.9%10842543KKn9865 K63E8753Kn10827
122 V+1 -140 25.0 66% 221 48.5%1043Kn962EDKn8D4 Kn7D105476EKn965
Rond 7, som ÖV mot par 14, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
133 V+1 130 20.0 53% 241 48.8%975E10862Kn71087 43KnKD83ED9652
144 Ö+1 450 17.0 45% 258 48.6%EDKn10765K94872 98ED7KKn87EK94
Rond 8, som ÖV mot par 20, Peter Moricz - Mats Andersson
153NT Ö+2 460 14.0 37% 272 47.8%KD4ED74ED7ED8 E10952KnKn1064342
164 S+2 -170 8.0 21% 280 46.1%KDKn1063K87K8D2 E92652D542943
Rond 9, som ÖV mot par 17, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
174D Ö= 590 36.0 95% 316 49.0%K108764E102Kn4E8 EDKn2453KKn10965
182 S+1 -140 10.0 26% 326 47.7%10843E865D9642 62D32EK87K974
Rond 10, som ÖV mot par 8, Thomas Ålander - Christina Kronlund
193 N-1 50 11.0 29% 337 46.7%ED639842EKD92 K9839510765343
20Pass 20.0 53% 357 47.0%K86Kn964875K102 D42EK752D6293
Rond 11, som ÖV mot par 19, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
213 N= -140 3.0 8% 360 45.2%E1055EKn97KKn654 K96386K1064D87
222 S+1 -110 3.0 8% 363 43.5%E52D7631052K104 D83EKn109D964Kn3
Rond 12, som NS mot par 13, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
234 V= -620 1.0 3% 364 41.7%E68431092EKD98 108542E9K76432
241NT S+4 210 34.0 89% 398 43.7%KKn108Kn104K1010863 E9K875Kn2ED975