Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Agneta Boberg - Jan Berggren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Torbjörn Larsson - Gunilla Hermansson
12 V+1 -110 4 18% 4 18.0%1086D96E832D103 D752E84DKn10945
24 Ö-4 200 21 95% 25 56.5%Kn109832K588532 E5DKn84K10942E4
Rond 2, som ÖV mot par 15, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
34 S= -130 4 18% 29 43.7%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
44 Ö+2 680 18 82% 47 53.2%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som NS mot par 16, Inger Olsson - Marianne Norström
52NT Ö+2 -180 18 82% 65 59.0%861076Kn10965327 Kn74E9853EK832
63NT N+1 430 16 73% 81 61.3%EK9675864EK86 D742EK83E9722
Rond 4, som ÖV mot par 17, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
74 Ö= 620 18 82% 99 64.3%KD1098565324D7 E6KD4EKD865Kn4
86 V-3 -150 0 0% 99 56.2%ED1084E6KD9842 975310762EK323
Rond 5, som NS mot par 18, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
94 N-1 -50 11 50% 110 55.6%EK7423DKn78643 Kn106K101062KKn972
103 V-1 100 20 91% 130 59.1%Kn6310876Kn6E1086 K5Kn92EK874D74
Rond 6, som NS mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
132NT N-3 -300 0 0% 130 53.7%EK2EK75E854Kn5 9863943Kn32642
144 V-1 50 19 86% 149 56.4%10835Kn1062DKn986 EK42D63E9K743
Rond 7, som NS mot par 6, Agneta Danielsson - Marianne Nyberg
154 V-1 50 14 64% 163 57.0%D932105K964K96 KKn63D8753E743
163 Ö= -140 17 77% 180 58.4%E9EKKn94963972 Kn85107532874106
Rond 8, som ÖV mot par 22, Kurt Norström - Lars Olsson
172NT Ö-1 -50 8 36% 188 56.9%D6KD103Kn54D973 EKn972E2K108324
184 V-2 -100 8 36% 196 55.6%1084Kn1065KKn21053 52KE1087643K42
Rond 9, som ÖV mot par 23, Anders Jakobsson - Eva Ribbenberg
193 S= -140 8 36% 204 54.5%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
201NT N+1 -120 12 55% 216 54.5%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 10, som NS mot par 3, Anneli Sagersten - Björn Backlund
213NT N+1 630 16 73% 232 55.5%E74EK92EDKn8106 Kn863DKnK97D975
223 S-1 -50 5 23% 237 53.9%ED3Kn43D5E7642 KKn109252K942D5
Rond 11, som NS mot par 2, Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström
232 Ö-2 200 21 95% 258 55.8%Kn93D6Kn752D1042 KD54EKn5434Kn63
243 V-1 50 19 86% 277 57.2%E843E62108543D 102K953Kn962Kn92
Rond 12, som NS mot par 1, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
253 V= -140 2 9% 279 55.1%63DKn105KD102Kn62 Kn1087E96395E73
263 Ö-1 100 5 23% 284 53.8%7DKn9853KD4E102 Kn1042K692KKn986