Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Ingalill Eriksson - Bengt Eldered

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Roger Edholm - Britt Bergman
13NT Ö-2 100 20 91% 20 91.0%1086D96E832D103 D752E84DKn10945
21NT V= -90 10 45% 30 68.0%Kn109832K588532 E5DKn84K10942E4
Rond 2, som ÖV mot par 11, Jeanette Jensen - Yngve Sandström
32 N-2 100 16 73% 46 69.7%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
44 Ö+1 650 10 45% 56 63.5%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som ÖV mot par 5, Eva Engström - Kerstin Engström
54 Ö= 420 11 50% 67 60.8%K32KDKD84EDKn6 ED1095Kn42710954
63NT N= -400 16 73% 83 62.8%Kn3DKnKD53Kn10973 1085109642Kn10D54
Rond 4, som ÖV mot par 12, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
74 Ö= 620 18 82% 101 65.6%KD1098565324D7 E6KD4EKD865Kn4
84 Ö-1 -50 7 32% 108 61.4%ED1084E6KD9842 975310762EK323
Rond 5, som ÖV mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
113 S-1 50 11 50% 119 60.1%KKnKD963298742 E765EKn7Kn6Kn1063
124 Ö= 420 18 82% 137 62.3%9863E3DKnKn8752 EKD5KD1042K863
Rond 6, som ÖV mot par 7, Agneta Boberg - Jan Berggren
132NT N-3 300 22 100% 159 65.7%DKn7Kn106KD109EK9 1054D8276D10873
144 V-1 -50 3 14% 162 61.4%76510987KD75410 DKn9EKKn4283E52
Rond 7, som ÖV mot par 26, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
153 Ö-3 -150 3 14% 165 57.8%Kn654EK2Kn2D1082 E1087D9874E10Kn5
164 V+2 680 17 77% 182 59.1%KD64D52KKn8543 10732D86EKKn10ED
Rond 8, som ÖV mot par 19, Inger Byström - Bo Byléhn
173 Ö-2 -100 2 9% 184 55.8%D6KD103Kn54D973 EKn972E2K108324
184 S-1 100 16 73% 200 56.9%1084Kn1065KKn21053 52KE1087643K42
Rond 9, som NS mot par 25, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
193 S= 140 14 64% 214 57.3%86K3DKn962EKD4 E7Kn109864K10486
201NT N+2 150 17 77% 231 58.4%DKn9872EKn95EKKn EK10810384210874
Rond 10, som NS mot par 9, Staffan Hedman - Emil Tibblin
213NT S+1 630 16 73% 247 59.2%E74EK92EDKn8106 Kn863DKnK97D975
222 S= 110 11 50% 258 58.7%ED3Kn43D5E7642 KKn109252K942D5
Rond 11, som ÖV mot par 24, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
231 S-2 200 22 100% 280 60.7%E1087K1097ED869 6282K1093EK875
242NT Ö+1 150 13 59% 293 60.6%D6D10747K107643 KKn975Kn8EKDE85
Rond 12, som NS mot par 10, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
252NT V= -120 4 18% 297 58.7%63DKn105KD102Kn62 Kn1087E96395E73
263 N+1 170 14 64% 311 59.0%7DKn9853KD4E102 Kn1042K692KKn986