Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 19, Inger Byström - Bo Byléhn
13 S-1 50 11 50% 11 50.0%K943752K65842 EKnKKn1037EKKn976
22 N+1 -140 4 18% 15 34.0%K77632EDKn7KKn10 D64E109653D976
Rond 2, som ÖV mot par 25, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
33 N+2 -150 0 0% 15 22.7%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
43 Ö+3 230 6 27% 21 23.8%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som ÖV mot par 9, Staffan Hedman - Emil Tibblin
54 V-2 -100 0 0% 21 19.0%K32KDKD84EDKn6 ED1095Kn42710954
64 N= -420 10 45% 31 23.3%Kn3DKnKD53Kn10973 1085109642Kn10D54
Rond 4, som ÖV mot par 24, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
73 V= 110 6 27% 37 23.9%KD1098565324D7 E6KD4EKD865Kn4
84 Ö-1 -50 7 32% 44 24.9%ED1084E6KD9842 975310762EK323
Rond 5, som NS mot par 10, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
94 V-1 100 16 73% 60 30.2%EK7423DKn78643 Kn106K101062KKn972
102 V= -110 13 59% 73 33.1%Kn6310876Kn6E1086 K5Kn92EK874D74
Rond 6, som NS mot par 4, Roger Edholm - Britt Bergman
115 S-2 -100 6 27% 79 32.5%D831084K10873K5 1094252ED954ED
123 V= -140 21 95% 100 37.8%Kn4Kn865E109ED109 107297765432K4
Rond 7, som ÖV mot par 11, Jeanette Jensen - Yngve Sandström
132 N= -110 2 9% 102 35.5%DKn7Kn106KD109EK9 1054D8276D10873
142NT V+1 150 18 82% 120 38.9%76510987KD75410 DKn9EKKn4283E52
Rond 8, som NS mot par 5, Eva Engström - Kerstin Engström
154 V-3 150 19 86% 139 42.0%D932105K964K96 KKn63D8753E743
163 V= -140 17 77% 156 44.2%E9EKKn94963972 Kn85107532874106
Rond 9, som NS mot par 12, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
172 S-3 -150 0 0% 156 41.6%108Kn986D976Kn86 K543754EEK1052
184 S-1 -100 6 27% 162 40.8%EKn96D8439Kn987 KD73E972D5ED6
Rond 10, som ÖV mot par 21, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
193 S+2 -200 2 9% 164 39.1%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
201NT N+2 -150 5 23% 169 38.3%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 11, som ÖV mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
213NT S+1 -630 6 27% 175 37.8%K10106510652EKn84 D952874343K32
222 S+1 -140 4 18% 179 36.9%8764109610876K9 5EKD87EKn3Kn1083
Rond 12, som ÖV mot par 7, Agneta Boberg - Jan Berggren
232 Ö-2 -200 1 5% 180 35.5%E1087K1097ED869 6282K1093EK875
243 V-1 -50 3 14% 183 34.6%D6D10747K107643 KKn975Kn8EKDE85