Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Torbjörn Larsson - Gunilla Hermansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Agneta Boberg - Jan Berggren
12 V+1 110 18 82% 18 82.0%K943752K65842 EKnKKn1037EKKn976
24 Ö-4 -200 1 5% 19 43.5%K77632EDKn7KKn10 D64E109653D976
Rond 2, som ÖV mot par 26, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
34 Ö-1 -100 8 36% 27 41.0%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
44 Ö+2 680 18 82% 45 51.2%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som NS mot par 19, Inger Byström - Bo Byléhn
53 V+1 -170 20 91% 65 59.2%861076Kn10965327 Kn74E9853EK832
62 N+2 170 2 9% 67 50.8%EK9675864EK86 D742EK83E9722
Rond 4, som NS mot par 25, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
74 Ö= -620 4 18% 71 46.1%742109Kn107310952 Kn3EKn8792EK863
84 V-1 50 15 68% 86 48.9%6KDKn9853DKn7510 KKn2410984EKn765
Rond 5, som ÖV mot par 9, Staffan Hedman - Emil Tibblin
94 N-1 50 11 50% 97 49.0%85E9765K954D5 D93DKn842E83E10
103 V-1 -100 2 9% 99 45.0%D102EK43D53252 E9874D5109KKn93
Rond 6, som NS mot par 24, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
114 Ö-1 50 16 73% 115 47.5%D831084K10873K5 1094252ED954ED
122 V+2 -170 16 73% 131 49.7%Kn4Kn865E109ED109 107297765432K4
Rond 7, som NS mot par 10, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
133 Ö-3 300 22 100% 153 53.5%EK2EK75E854Kn5 9863943Kn32642
142 V= -110 14 64% 167 54.3%10835Kn1062DKn986 EK42D63E9K743
Rond 8, som ÖV mot par 4, Roger Edholm - Britt Bergman
152 V+1 140 15 68% 182 55.2%Kn654EK2Kn2D1082 E1087D9874E10Kn5
163 N-2 100 0 0% 182 51.8%KD64D52KKn8543 10732D86EKKn10ED
Rond 9, som ÖV mot par 11, Jeanette Jensen - Yngve Sandström
172 Ö-2 -100 2 9% 184 49.2%D6KD103Kn54D973 EKn972E2K108324
183NT S-1 100 16 73% 200 50.6%1084Kn1065KKn21053 52KE1087643K42
Rond 10, som ÖV mot par 5, Eva Engström - Kerstin Engström
194 S-1 50 18 82% 218 52.2%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
201NT N+2 -150 5 23% 223 50.8%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 11, som ÖV mot par 21, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
232 S-1 100 9 41% 232 50.3%E1087K1097ED869 6282K1093EK875
244 V-1 -50 3 14% 235 48.6%D6D10747K107643 KKn975Kn8EKDE85
Rond 12, som ÖV mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
25Pass 9 41% 244 48.3%E5487EKn8743D10 KD92K426K9854
263 N+1 -170 8 36% 252 47.8%E9865E4E753D5 KD31072Kn1086743