Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
12 S-1 -50 11 50% 11 50.0%1086D96E832D103 D752E84DKn10945
21 Ö-1 50 13 59% 24 54.5%Kn109832K588532 E5DKn84K10942E4
Rond 2, som ÖV mot par 16, Inger Olsson - Marianne Norström
34D S-1 100 16 73% 40 60.7%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
44 S+1 -650 0 0% 40 45.5%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som ÖV mot par 17, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
54 Ö+1 450 21 95% 61 55.4%K32KDKD84EDKn6 ED1095Kn42710954
64 N+1 -450 2 9% 63 47.7%Kn3DKnKD53Kn10973 1085109642Kn10D54
Rond 4, som NS mot par 18, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
73 Ö= -110 16 73% 79 51.3%742109Kn107310952 Kn3EKn8792EK863
84 V-1 50 15 68% 94 53.4%6KDKn9853DKn7510 KKn2410984EKn765
Rond 5, som NS mot par 8, Margareta Sandberg - Per Sandberg
94 S= 130 22 100% 116 58.6%EK7423DKn78643 Kn106K101062KKn972
101NT S-2 -200 3 14% 119 54.1%Kn6310876Kn6E1086 K5Kn92EK874D74
Rond 6, som NS mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
113 S-1 -50 11 50% 130 53.7%D831084K10873K5 1094252ED954ED
124 Ö= -420 4 18% 134 50.8%Kn4Kn865E109ED109 107297765432K4
Rond 7, som NS mot par 6, Agneta Danielsson - Marianne Nyberg
131NT Ö= -90 14 64% 148 51.8%EK2EK75E854Kn5 9863943Kn32642
141NT S+1 120 22 100% 170 55.2%10835Kn1062DKn986 EK42D63E9K743
Rond 8, som ÖV mot par 22, Kurt Norström - Lars Olsson
153 Ö+1 170 18 82% 188 57.0%Kn654EK2Kn2D1082 E1087D9874E10Kn5
165 Ö+1 620 10 45% 198 56.2%KD64D52KKn8543 10732D86EKKn10ED
Rond 9, som NS mot par 23, Anders Jakobsson - Eva Ribbenberg
172NT Ö-2 100 20 91% 218 58.3%108Kn986D976Kn86 K543754EEK1052
185 S-1 -100 6 27% 224 56.6%EKn96D8439Kn987 KD73E972D5ED6
Rond 10, som ÖV mot par 3, Anneli Sagersten - Björn Backlund
194 N-1 50 18 82% 242 57.9%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
204 S-3 300 22 100% 264 60.0%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 11, som NS mot par 2, Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström
213NT S+1 630 16 73% 280 60.6%E74EK92EDKn8106 Kn863DKnK97D975
222 S+1 140 18 82% 298 61.6%ED3Kn43D5E7642 KKn109252K942D5
Rond 12, som NS mot par 14, Torbjörn Larsson - Gunilla Hermansson
25Pass 13 59% 311 61.5%63DKn105KD102Kn62 Kn1087E96395E73
263 N+1 170 14 64% 325 61.6%7DKn9853KD4E102 Kn1042K692KKn986