Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Sandberg - Klas Löfgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Agneta Danielsson - Marianne Nyberg
12 V+1 -110 4 18% 4 18.0%1086D96E832D103 D752E84DKn10945
21NT V-2 100 16 73% 20 45.5%Kn109832K588532 E5DKn84K10942E4
Rond 2, som NS mot par 22, Kurt Norström - Lars Olsson
35 S-2 -100 6 27% 26 39.3%Kn87653D10E4742 E5D10532EKKn985
44 V+1 -650 12 55% 38 43.2%D3D1032E439765 65EK9754KKn1084
Rond 3, som NS mot par 23, Anders Jakobsson - Eva Ribbenberg
53NT Ö+1 -430 5 23% 43 39.2%861076Kn10965327 Kn74E9853EK832
64 N= 420 12 55% 55 41.8%EK9675864EK86 D742EK83E9722
Rond 4, som NS mot par 3, Anneli Sagersten - Björn Backlund
73 V-3 300 22 100% 77 50.1%742109Kn107310952 Kn3EKn8792EK863
85D N-3 -500 1 5% 78 44.5%6KDKn9853DKn7510 KKn2410984EKn765
Rond 5, som ÖV mot par 2, Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström
94 V-1 -100 6 27% 84 42.6%85E9765K954D5 D93DKn842E83E10
102 V= 110 9 41% 93 42.4%D102EK43D53252 E9874D5109KKn93
Rond 6, som NS mot par 1, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
114 S-1 -50 11 50% 104 43.1%D831084K10873K5 1094252ED954ED
124 Ö= -420 4 18% 108 41.0%Kn4Kn865E109ED109 107297765432K4
Rond 7, som ÖV mot par 14, Torbjörn Larsson - Gunilla Hermansson
133 Ö-3 -300 0 0% 108 37.8%DKn7Kn106KD109EK9 1054D8276D10873
142 V= 110 8 36% 116 37.7%76510987KD75410 DKn9EKKn4283E52
Rond 8, som NS mot par 15, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
154 V-3 150 19 86% 135 40.9%D932105K964K96 KKn63D8753E743
164 Ö= -620 12 55% 147 41.8%E9EKKn94963972 Kn85107532874106
Rond 9, som NS mot par 17, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
194 S-1 -50 4 18% 151 40.4%86K3DKn962EKD4 E7Kn109864K10486
202NT N-1 -100 2 9% 153 38.7%DKn9872EKn95EKKn EK10810384210874
Rond 10, som NS mot par 18, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
213NT N+1 630 16 73% 169 40.5%E74EK92EDKn8106 Kn863DKnK97D975
223 N-2 -100 2 9% 171 38.9%ED3Kn43D5E7642 KKn109252K942D5
Rond 11, som ÖV mot par 8, Margareta Sandberg - Per Sandberg
233 Ö+1 130 19 86% 190 41.1%E1087K1097ED869 6282K1093EK875
243NT Ö+1 430 22 100% 212 43.8%D6D10747K107643 KKn975Kn8EKDE85
Rond 12, som ÖV mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
252NT V= 120 18 82% 230 45.5%E5487EKn8743D10 KD92K426K9854
263 N+1 -170 8 36% 238 45.1%E9865E4E753D5 KD31072Kn1086743