Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-05-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-05-02

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Kerstin Selin - Torbjörn Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
15 N-1 -50 3 14% 3 14.0%KD876EKn876588 93K10942DKn7Kn93
22 Ö+2 -170 5 23% 8 18.5%7E9732Kn976D83 10852DE432KKn62
Rond 2, som NS mot par 24, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
33 Ö= -140 17 77% 25 38.0%Kn843KKn7654D102 E7ED1095329643
45 S-1 -100 22 100% 47 53.5%92753DKn9K8732 4ED98K1032ED94
Rond 3, som NS mot par 23, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
53NT N+2 660 15 68% 62 56.4%KD532KDE103KDKn Kn10EKn7Kn642E853
63 N-3 -150 12 55% 74 56.2%D9865542EKn1087 E43D8K98432D2
Rond 4, som NS mot par 22, Lennart Wiklund - Margaretha Nehrer
73NT S+1 630 17 77% 91 59.1%D387510754E842 K64EDKn10EKKnK96
84 V-1 50 6 27% 97 55.1%K974210843K982 D52D108676EKn105
Rond 5, som NS mot par 21, Inger Byström - Ulla Blanck
92 N-1 -50 14 64% 111 56.1%DKn3EK762D4D62 76853Kn875EKn108
103 Ö= -140 7 32% 118 53.7%85298D7542Kn63 96E2EK63E10872
Rond 6, som NS mot par 20, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
111 Ö= -80 18 82% 136 56.3%E9D9876543E87 D86537652KKn63
123NT Ö+1 -430 3 14% 139 52.8%9D94KDKn5KKn974 1085321065842102
Rond 7, som NS mot par 19, Anneli Sagersten - Björn Backlund
132NT N+2 180 2 9% 141 49.4%1065EK1098710EDKn EKKn853K754252
143NT Ö-2 100 21 95% 162 52.6%Kn42Kn9852Kn74109 K873D43E83DKn6
Rond 8, som NS mot par 18, Yngve Sundberg - Leif Persson
153NT S-1 -100 3 14% 165 50.1%Kn62ED7EKn107874 EK910549632EKn2
164 S-2 -100 2 9% 167 47.5%Kn59732KD10732Kn EK43ED105981084
Rond 9, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Ylva Papp
171NT S+1 120 17 77% 184 49.2%E87D8528321094 D42K1074K7EKKn8
184 Ö-1 50 12 55% 196 49.6%6EK32KDKn953103 74310741086ED85
Rond 10, som NS mot par 16, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
194 Ö= -620 4 18% 200 47.9%109798Kn10E98752 KDD42D9543KD6
201NT N+1 120 13 59% 213 48.5%432Kn6E842E962 K97KD1073Kn5K54
Rond 11, som NS mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
213NT V+2 -460 13 59% 226 49.0%DKn10965E108D1095 KKn86387434643
222 Ö-2 200 12 55% 238 49.2%DKn109943K10E542 72EKn106E98654D
Rond 12, som NS mot par 14, Jan Berggren - Olan Hedström
234 V= -620 9 41% 247 48.9%76525765K10832 109Kn1082EK94376
243 Ö+1 -170 5 23% 252 47.8%K95483D10K10976 ED6K979843Kn32