Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
13NT N-2 -100 8 40% 8 40.0%KD42D52D64EK2 EKn39KKn9752983
25 N-2 -200 5 25% 13 32.5%7KD1074D1082743 D1052E93E5E1085
Rond 2, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
33NT N+3 490 12 60% 25 41.7%EKn102E103EKn32E4 D9974KDKKn10865
42 N+2 130 8 40% 33 41.2%EKn95K103K83D63 642DKn92EK7542
Rond 3, som ÖV mot par 16, Bert Hellström - Nils Wänglund
53 N= -110 3 15% 36 36.0%E9310932D86D74 1084ED74EKn10739
64 Ö+1 650 12 60% 48 40.0%D6EKn63ED72K65 Kn54KD94243E72
Rond 4, som NS mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
74 N-1 -100 6 30% 54 38.6%E72EKn853E72D4 Kn94K102863EK53
83 V-1 50 20 100% 74 46.2%ED3832E9410762 Kn762DKn10KKn7659
Rond 5, som NS mot par 14, Inger Byström - Bo Byléhn
96 Ö+1 -1460 9 45% 83 46.1%849764Kn1098743 Kn76532109753KD
105 Ö-2 200 14 70% 97 48.5%KD109654DKn9625 KD6372K105D1093
Rond 6, som NS mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
112D N-3 -500 0 0% 97 44.1%Kn10962E8Kn10842D 7Kn109553K97542
123NT N= 600 15 75% 112 46.7%3EKKn10K108ED753 DKn8627D9643K6
Rond 7, som NS mot par 12, Renate Rhodin - Jan Berggren
135 N= 650 18 90% 130 50.0%EK1093KD643Kn92 Kn861085EKD10863
144 Ö+1 -150 8 40% 138 49.3%D858752943E74 K97642K64DKn8Kn
Rond 8, som NS mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
152 N= 110 19 95% 157 52.3%74E9EKKn732K65 DKn983DKn86439D
163NT Ö= -600 9 45% 166 51.9%8764104Kn10632DKn Kn92EKn65D109754
Rond 9, som NS mot par 22, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
174 V+2 -170 13 65% 179 52.6%K108531083Kn8765 92KKn976105KDKn4
183 S= 140 20 100% 199 55.3%Kn762Kn763K10325 E10853EK4Kn75D9
Rond 10, som ÖV mot par 21, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
192 N-3 150 12 60% 211 55.5%EK93Kn753EK984 D64KDKn10654325
202 S= -90 16 80% 227 56.8%EKn76EKn5EKn42ED 1041096325Kn9763
Rond 11, som ÖV mot par 20, Hans Selling - Tom Emanuelz
214 S= -620 1 5% 228 54.3%DKn8KD8DKn3KDKn5 42Kn96329721098
223 V+2 150 14 70% 242 55.0%EKD10275K104Kn109 Kn5KnEDKn8757432
Rond 12, som ÖV mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
233 Ö-1 -100 7 35% 249 54.1%K743982KKn2983 Kn85KD75E975E7
243 Ö= 110 16 80% 265 55.2%102EDKn9876543K D963862EK9632